Reply on: Peon #61479:
g) Áno vodiči pod jednotlivé prevádzky, kde jazdia (2 električkové, 1 trolejbusová (aj keď sú 2 vozovne) a 4 autobusové). Prevádzky sú priamo podriadené divíziam. Buď Elektrické Dráhy (E + T) alebo Autobusy.
Dispečeri spadajú pod oddelenie (alebo odbor, presne neviem) dopravného dispečingu. To je vrámci rezortu prevádzky a techniky - sídli na Oil. street 1.
eripmav
18. máj 2006
Banskobystrický magistrát vyrubil pokutu 220 tisíc korún zvolenskej spoločnosti, ktorá zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu. Tvrdí, že dopravca porušuje zmluvu o výkonoch vo verejnom záujme. Autobusy totiž odchádzajú skôr zo zastávok, niektoré sú neoznačené a ďalšie meškajú.
http://www.ta3.com/?sprava&sprava=7110
to by sa zislo aj v inych mestach, konecne spravny postoj ked dopravu prevadzkuje sukromny dopravca ?