Reply on: Peon #44613:
Viac informácií si o tom niekde nevyhrabal? Na stránke MsZ materiály pre júnové zasadanie zatiaľ nie sú a celkom by ma zaujímalo, čo ten návrh obsahuje.Re #44641 81-71: V špickách áno. A vôbec by neodstránila tie stáda autobusov, čo sa po Petržalke pohybujú, len by ľudí nezvážali na druhý breh Dunaja, ale k staniciam metra. Jedna radiála akéhokoľvek systému pre Petržalku nemôže byť definitívne riešenie. Práve preto, že je to najväčšie súvislé sídlisko.
fobust
Ja som asi najvacsi odporca metra v Bratislave, ale v Prahe je to o niecom uplne inom. Porovnaj si zataze a logicky ti vyjde metro ako jedine mozne riesenie. Netvrdim ze vsada, ale v drvivej vacsine pripadov ano. Na rozdiel od Bratislavy, kde by sa takze metro podla ruskeho vzoru rentovalo tak v spickovej hodine, mozno polhodine, inak by bolo velmi stratove a neekonomicke. A moderna, plne segregovana a preferovana tramvaj ti aj na tu spickovu hodinu poda ten isty vykon, len treba chciet. S tym co sa stavia teraz - resp. co sa planuje - ta tramvaj do Petrzalky, s tym neratam ako definitivynm riesenim. Nutne musi ist tramvaj v CMO pod povrch, treba aj nove useky, racionalizaciu linkoveho vedenia. S tramvaje postupne treba spravit mestsku rychlodrahu, ciastocne pod povrchom. Mam svoje vizie a mylsim ze vela ludi tu ich zdiela. Diskusia k nim je vitana. Vobec sa vsak nepovazujem za niekoho, kto by bol zasadne proti metru vsade. Ja (a nielen ja) som proti nemu tu v Bratislave. Ty ho tu vazne ches?