Reply on: yale #38360:
budem veľmi rádm, ak sa toho dožijem ? Akurát by sa mali železnice a mesto konečne ujednotiť v tom, ktorá stanica má byť v budúcnosti "hlavná stanica" a kde bude stáť. Ten projekt prestavby hlavnej stanice je veľmi zaujímavý, ale hovorilo sa aj o iných projektoch - hlavná na mieste súčasnej filiálky a keď nie tam, tak by sa mala presťahovať o pol kilometra doprava od súčasnej - nad súčasnú Pioniersku ulicu, aby nástupištia boli v rovine a nie v oblúku ako sú teraz. Takže prestavba Hlavnej stanice - OK, ale má to byť len do doby vybudovania novej hlavnej stanice, alebo to bude definitívne? ?
yale
Na magistráte sa dá nahliadnuť do projektu novej Hlavnej stanice, viď http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?u=700000&id_org=700000&id=73225 , nová stanica by bola vstavaná v jame v priestore celého Predstaničného námestia, električka by mala tiež obratisko s 3 koľajami v podzemí zhruba na mieste súčasnej otočky autobusov. Do podzemia by vchádzala ešte na Štefanovičovej, teda mimoúrovňové križovanie so Šancovou. Ostatná doprava by mala vstup zo Žabotovej (po likvidácii súčasnej trasy električky rozšírenej na 4 pruhy) a z Pražskej (podzemný vstup na oba smery). Predpokladaná realizácia 2006-2008 (ale to je zatiaľ iba projekt).