Reply on: TeBeCe #28509:
Podľa zákona platného od 1.4.2004 sa prestávka na odpočinok a jedenie vyplývajúca zo Zákonníka práce deliť nemôže. Bezpečnostná sa však môže deliť. Mne ide len o to, ktorá prestávka sa v ankete myslí, pretože polovica je šitá na jednu a druhá polovica na druhú prestávku.

Vladimír
Keďže sa v ankete spomína, že vodič musí mať po každých štyroch hodinách prestávku v trvaní 30 minút, zjavne je to popis bezpečnostnej prestávky. Lenže jednou z možností je, že prestávka by sa mala rozdeliť na viac častí. Podľa zákona túto prestávku JE možné rozdeliť na viacero častí, minimálne však po 10 minút. Preto nechápem zmysel slova "...vodiči MUSIA mať..." v otázke. Lebo pravda je taká, že nemusia mať prestávku 30 min.
Štylizovanie otázky a jej možnosti však možno chápať aj pre prestávku na odpočinok a jedenie. To je tá, ktorá musí byť vyčerpaná naraz bez možnosti delenia. Ale aj keby sa myslela táto prestávka, aj tak mi otázka nedáva zmysel, pretože prestávka na odpočinok a jedenie je stanovená po maximálne šiestich a nie štyroch hodinách, a to ako jedna za službu a nie po každých šiestich hodinách.
Tak ako je to?
Napísal by som to aj mailom, ale nevedel som komu, nakoľko neviem, kto pripravoval túto otázku.