galiyosha:
Ano byl jsem na bratislavském letišti. Nejvíce mě zarazila komorní atmosféra. Je ostudou, že Bratislava ze všech přistupujícíh zemí do EU má nejméně vytíženeé letiště. 450 000 cestujícíh za rok se rovná regionálním letištím typu Košice či Ostrava a ne letišti v hlavním městě. Sky Europe airlines má velké možnosti, ale záleží na MR.Štefánika jestli využije progresivní let. společnsoti, jako to udělala Ruzyně s ČSA. Bohužel už SEA začíná své základny rozšiřovat do Polska a Maďarska. Což je škoda, ne pro let. společnost, ale pro slovenské letectví. Co se týká poplatků na přelet území nad Slovenskem to nevím, ale vím, že ČR má jedno z nejlevnějších. Nevíš jak bude řešit BA po vstupu do EU odbavení cestujícíh? Vstupujícím zemím se podařilo vybojovat přechodné období do 1.5.2006, kdy musí být oddělené terminály pro cestující uvnitř EU a vně EU. Budapešť opráší a opraví starý terminál 1, Praha staví nový terminál za 10 miliard a Varšava už rozdělené lety má. Vím, že se někdy uvažovalo, že Košice by byly pro lety vně EU a Bratislava pro lety uvnitř EU nebo naopak. Nevíš o tom něco? Díky.
P.S.Už nebudu moct reagovat, zítra ráno letím do Londýna a vrátím se za týden.
Ano byl jsem na bratislavském letišti. Nejvíce mě zarazila komorní atmosféra. Je ostudou, že Bratislava ze všech přistupujícíh zemí do EU má nejméně vytíženeé letiště. 450 000 cestujícíh za rok se rovná regionálním letištím typu Košice či Ostrava a ne letišti v hlavním městě. Sky Europe airlines má velké možnosti, ale záleží na MR.Štefánika jestli využije progresivní let. společnsoti, jako to udělala Ruzyně s ČSA. Bohužel už SEA začíná své základny rozšiřovat do Polska a Maďarska. Což je škoda, ne pro let. společnost, ale pro slovenské letectví. Co se týká poplatků na přelet území nad Slovenskem to nevím, ale vím, že ČR má jedno z nejlevnějších. Nevíš jak bude řešit BA po vstupu do EU odbavení cestujícíh? Vstupujícím zemím se podařilo vybojovat přechodné období do 1.5.2006, kdy musí být oddělené terminály pro cestující uvnitř EU a vně EU. Budapešť opráší a opraví starý terminál 1, Praha staví nový terminál za 10 miliard a Varšava už rozdělené lety má. Vím, že se někdy uvažovalo, že Košice by byly pro lety vně EU a Bratislava pro lety uvnitř EU nebo naopak. Nevíš o tom něco? Díky.
P.S.Už nebudu moct reagovat, zítra ráno letím do Londýna a vrátím se za týden.
A tak dobre sa na takych prispevkoch zabavalo ;P ? ☺ ? ? ? ?
ale sak co, nic z toho nie je nepravda :)))
J
m@rtin: Mne je to jasné, len mi skutočne bude jedno čo na tom letisku budú prepravovať, keď to prinesie všetky tebou popísané želané efekty. Ja som tiež proti predaju M.R.Štefánika Viedni. Chýbalo by konkurenčné prostredie.
Inak sú to pekné ku.vy. Doteraz nevedeli postaviť ani posratých 20km dialnice (lebo ju nepotrebovali) a teraz by už chceli rozšíriť spoluprácu a podporovať Slovenské projekty a iné podobné vriťolezecké nápady. Pred dvoma rokmi by si o nás ani nohy neutreli. Samozrejme deklarujú, že tie projekty Dolného Rakúska budú realizovať aj keď Swechat Bratislavu nekúpi. Už to vidím. Respektíve neuvidím, kedže som si istý, že to tí Rakušáci kúpia. Nič iné im toťižto neostáva ak si chú zachovať zisk a tak dajú najvyššiu cenu a tá samozrejme rozhodne.
Re #28212 Vladimír: No to nie je zlý nápad.