Reply on: ratataj #258128:
Pokiaľ v Sanosoch nenamontovali kabíny (čo som ja už ako šofér nezažil), tak pri otvorení prvých dverí bolo všetko teplo okamžite preč. Preto som v zime zastavoval tak, že na úrovni označníka boli druhé dvere a prvé som neotváral. Raz som na Hroboňke neotvoril predné dvere ani vedúcemu prevádzky p.Hodúrovi. Keď sa ma prišiel spýtať, že odkedy sa neotvárajú predné dvere, tak som mu povedal, že odvtedy, ako objednal Sanosy bez kabín (medzi vodičmi vtedy išlo info, že tak ušetril 10.000 Kčs pri cene Sanosu cca 1.000.000 Kčs). Ku cti mu slúži, že mi za tento incident nesiahol na prémie...
upravovač fotiek
Ja som s DB cestoval z Viedne do Frankfurtu. NIKDY VIAC! Ale musím uznať, že vtedy problém nespôsobila DB, ale ilegálni migranti, resp. polícia a pohraničná kontrola, kde vlak zastavili a vyhadzovali tam kopu ľudí bez dokladov, ktorí ani nevedeli po nemecky. Danke, Frau Merkel! Samozrejme veľa normálnych cestujúcich malo kúpené lístky na prípoje a chudák sprievodca sa fakt snažil im pomôcť, ale keď nás polícia už po tretí krát niekde odstavila a znovu prechádzala celú súpravu a meškanie nabralo viac ako hodinu, sa mu nemôžem čudovať že ho to asi nebavilo. Nespoľahlivosť DB je legendárna. To, čo dôverne poznám zo strany ÖBB - že vyhodia ľudí uprostred rite (v Marcheggu) a "teleportujte sa domov", robí DB tiež pravidelne. Vyhodí ľudí niekde uprostred ničoho v nejakej diere a vlak ďalej nejde. A ľudia sa môžu teleportovať.