Reply on: Ike #251734:
Môžeš, ale je to zbytočná komplikácia spôsobená tým že zákon vytvoril - z môjho pohľadu úplne nezmyselne - konflikt záujmov u dozorného orgánu. Plus teda zrovna protest prokurátora je v praxi inštitútom pomerne obmedzenej užitočnosti.Stále nerozumiem prečo je toto riešenie vhodnejšie, alebo demokratickejšie, než model kde by sa tomuto konfliktu záujmov predchádzalo, dozor by vykonávali nezávislé orgány, a nemuseli by sme sa utešovať že však ešte sú tu opravné prostriedky ktoré snáď nejak tú nečinnosť dozorného orgánu napravia.
810zssk
Okrem demokracie sa tu ešte snažíme mať aj právny štát a jedným z jeho primárnych znakov je že inštitúcie ktoré dozerajú na dodržiavanie legislatívy sú nezávislé, na čo je zas potrebné aby neboli v konflikte záujmov. To v dnešnom modeli dozoru nad verejnou dopravou v SR naplnené nie je.