Reply on: N/A #249556:
No môže, zákon mu to povoľuje. Ja sa tu nesporím o tom či to dáva zmysel, len vysvetľujem aký je právny stav. To že niekde je zákaz vjazdu nad napr. 40 ton neznamená že keď tam vojde vozidlo ktoré váži 40,1 tony, tak sa automaticky prepadne.
N/A
Poznámka v 30/2020 sa vzťahuje na segregovanú trať. A zákon ako vyššia norma to pekne vysvetľuje (segregovaná /napr. Farského-Jungmannova/, spoločná s premávkou iných vozidiel /napr. Čachtická/ a spoločná bez premávky iných vozidiel /väčšina tratí/.
Z243 je krásny príklad...keby tak vodič tbusu vbehol do nízkeho podjazdu, odrezal strechu a bol by nevinný, lebo pre tbus neplatí zákazová značka