Reply on: Ike #248844:
Ci sa v anglictine pouziva route alebo line dost zalezi na lokalnych podmienkach. Napriklad v Toronte sa pouziva "line" len pre linky metra a regionalnych vlakov; pre autobusy a elektricky je to "route". Podla mna by bolo vhodne pouzivat jedno slovo pre vsetky druhy trakcie. Pokial je clovek aspon trochu inteligentny, bude rozumiet pojmu route pre 9, 39, S60, etc. Pouzivat odlisne slova pre drahy a autobusy zbytocne komplikuje situaciu.
810zssk
"All other lines" keď kontextuálne nijak nevyplýva other than what?
Nočné linky a linky 3 a 9 jazdia každých 30 minút - bez referencie na to že 3 a 9 jazdia nonstop a ten 30 min interval je referencia na ich nočnú premávku (je to v kolónke 31. december). A ešte potom rozpis nočných liniek ktoré jazdia inak ako podľa toho oznamu jazdia nočné linky.
Proste bez kontextu totálny mišmaš. Ak si človek čo to robil prečíta tú čisto anglickú časť (tak ako v tvojom edite bez slovenského textu) tak mu musí byť jasné že to ide zle. A napriek tomu to tak odovzdal, a niekto nad ním to schválil a poslal to tlače...