Reply on: Cancer #246438:
Vodiči regionálnej dopravy skôr často ignorujú tlačidlo STOP, lebo si myslia, že ho niekto stlačil len omylom (obzvlašť, keď je stlačené tesne po odchode z predchádzajúcej zastávky). Prečo sa to deje aj v regiobusoch IDS BK, kde by mali všetci stlačať tlačidlo STOP nechápem.Mne sa osobne raz stalo v plnej 725 smerom z mesta, že som chcel vystúpiť na Podunajskej a moju STOPku odignoroval vodič. Keďže nikto na zastávke nestal, zastávku sme prefrčali. Kričať cez plný autobus mi prišlo ako nezmysel a dostať sa k nemu bolo tiež nemožné. Tak som stlačil núdzové znamenie, ktoré by malo v kabíne neprerušovane pípať. Na Arménskej mi teda zastavil a vystúpil som.

a to aj beusáci občas ..
samkoh
" Pán vodič, pustíte ma, prosím?"
"Pán vodič, chcel by som vystúpiť. "
"Pán vodič, stlačili sme tlačítko. "
"Pán vodič, otvorte, prosím, zadné dvere."
Keď vodičovi ešte stále neodchádza, väčšinou pochopia situáciu nastupujúci a pri kupovaní lístka mu odkaz zopakujú. Keď nespolupracujú, občas príde aj na úsečnejšie a menej prívetivo vyslovené výrazy typu "Vystupujeme!" / "Dvere!" apod.