Reply on: hroch #24623:
hmm podla mna to co si tu ukazal je tiez dost velka hovadina, podla moznosti by nazov mal obsahovat iba jednu informaciu a mal by byt jednoznacny, co z tvojich prikladov nevyzera (nehovoriac o tom, ze cim dlhsi nazov, tym mensia sanca ze si ho cestujuci budu pamatat), v principe mi vobec nevadia nazvy typu tesco, technopol a pod na zastavkach ktore su na periferii, ale zastavky v centre premenovavat v ziadnom pripade nie...
Som totiž vskutku alergický na SADistické názvy typu "niečo čiarka niečo" (A,
napr. Partizánska, Globtel a pod. Najideálnejší je jednoslovný názov, maximálne dvojslovný ak sa jedná o názov odvodený od niečoho čo sa pomenúva dvoma slovami (napr. Námestie hraničiarov).
). Aj ked hadam su tie zmluvy uzavrete len na dobu urcitu. Ale v principe proti oslavam nie som.
qwix
V BA funguje "prehladny" system oznacovania, kde na mieste desiatky je cislo tej mestskej casti, ktoru prevazne obsluhuje. Napr. 8-9 na mieste desiatok znamena Petrzalka.
Povodna idea tvorcov bola asi taka, ze ked sa budem chciet dostat napr. do Devinskej (oblast 2), tak si pockam na autobus zacinajuci na dvojku. Realny vysledok vsak bol, ze vela ludi bola v case precislovania znacke zmatena a este aj dnes stretnem ludi, pre ktorych je linka 83 stale linkou 104 (blavaci vedia...)
Takze taky je system v BA, ale da sa na to zvyknut...