Spectre. Ludia pôjdu do električiek až potom, čo sa zvýši premávková rýchlosť a to nešuchtaním sa vodičov, zrušením zbytočných zastávok, preferenciou.
Na úsekoch kde je povolená 40 sa vlečú 30 tam kde je možné ísť 60 idú 40. A možno aj keď sa v tých elinách prestanú tlačiť. Keby taká L1 chodila cez tunel a zaviedla sa L13 (Hl. stanica - Kamenné - Nám. Ľ. Štúra) so sólom s 15m. intervalom (čo by postačovalo) by sa aj vzkm ušetrili a na kapucínsku by sa vo večerných hodinách vrátil život.
Na úsekoch kde je povolená 40 sa vlečú 30 tam kde je možné ísť 60 idú 40. A možno aj keď sa v tých elinách prestanú tlačiť. Keby taká L1 chodila cez tunel a zaviedla sa L13 (Hl. stanica - Kamenné - Nám. Ľ. Štúra) so sólom s 15m. intervalom (čo by postačovalo) by sa aj vzkm ušetrili a na kapucínsku by sa vo večerných hodinách vrátil život.
Vladimír
Prípadne, aby Petržalčania neliezli do L21 a neprevážali sa dookolo k VW cez po mesta rozdeliť linku nasledovne:
a) dnešná L21 - VW - DNV - Patrónka - Račianske mýto - AS Mlynské Nivy, interval špička ráno 8 min., špička popoludní 10 min., sedlo 20 min., sobota-nedeľa 15 min.
b) nejaká iná linka (čo ja viem 121) - DNV (zo zast. Na hriadkach alebo tak nejak) - Patrónka - Račianske mýto - AS Mlynské Nivy - Most ošická - Kutlíkova - Dolnozemská, interval špička ráno 8 min., špička popoludní 10 min., sedlo 20 min., sobota-nedeľa nepremáva