Aktuálne som pozeral jednu vec v PD k modernizácii KV. Obratisko v KV je budované ako obojsmerne prístupné. Ok. Ak sa teda pokazí doprava Tunel-KV, dá sa jazdiť Doombrafka-KV, a z KV viesť NAD. Obratisko je dokonca pekne cestne prispôsobené autobusom, prestup na unitárnom ostrovčeku je paráda. Konečne rozmýšľanie. Čo však mi docvaklo až pri kukaní na projekt je, že ostrovček je LEN pri vnútornej koľaji, avšak výjazd smer Doombravka je LEN na vonkajšej koľaji = znamená to že ak dôjde k MU/NU v úseku aby sa jazdilo s E len po KV od Dúbravky, bude treba z autobusu NAD vystúpiť, vojsť dakde do koľajiska, a zo zeme naskakovať do električky? Ani vyvýšený obrubník ako sa používa na lokálnych tratiach železníc? Fakt takéto barbarstvo? Či spoj odzastávkuje v zastávke na hrane, a urobí si kolečko zas cez obratisko po vonkajšej koľaji?
Ike
Nehovoriac o tom, že sa tak trocha zabúda, že nemalá časť znečistenia a prašnosti nepochádza z výfukov, alebo z brzdových platničiek a práve elektromobily sú z dôvodu ich divokej akcelerácie nemalým producentom (tým netvrdím, že stará škodovka s Euro -20 alebo roztúrované 5 ročné BMW je balzam pre prírodu).
Takže opäť, môj trochu subjektívny pocit je, že celý elektrotrend je tak trocha bublinka.
Pri elektrobusoch platí to isté len v menšom. Na nosné linky ich nedáš, na doplnkové slúžia ako hračka, navyše drahá, náročná. Trolejbus, oproti tomu, môže (a v Bratislave vo vybraných reláciách aj je) slúžiť ako nosná doprava.
Parciálny trolejbus je kompromisom. V podstate ho Martin pomenoval správne. Je to taký plug in. Môžeš ho používať ako bežný trolejbus a môže zliezť z trasy. Win win.