Reply on: 810zssk #215105:
Však tu tiež nemusíš znova platiť cestovné - nepoužitý lístok IDS ti ostane, len si musíš kúpiť lístok za tarifu ČD, čo je v prípade prestupu na ďalší dopravný prostriedok nevýhodné. Ale možno už zaviedli aj predaj alebo označovanie lístkov IDS u sprievodcu - ja mám električenku, takže to tak detailne nesledujem. Keď som sa tomu naposledy venoval, tak argument ČD bol, že sprievodcovia striedajú rôzne kategórie vlakov a nemôžu sa učiť ešte aj tarify rôznych IDS.
Joyki
Zrejme nič sa meniť nebude, kto chce, môže cez EP za tarifu IDS na vlak, ale samozrejme drvivá väčšina si bude naďalej kupovať za tarifu ZSSK či už v pokladnici, alebo vo vlaku, keďže vo vlakoch platí duálna tarifa. Alebo v označovačoch na neobsadených zastávkach bude aj ZSSK software so ZSSK tarifou?