Vo vlakoch a lietadlách býva na displejoch okrem trasy linky s vyznačením aktuálnej polohy vozidla napr. aj aktuálny čas, predpokladaný čas príjazdu do najbližšej zastávky, aktuálne zdržanie, aktuálna rýchlosť vozidla, v lietadle nadmorská výška, mimoriadne oznamy, reklamy. Bonusom býva priamy prenos obrazu z kamery s výhľadom pred vozidlo (toto rád sledujem). Je mi jasné, že systém v našich vozidlách MHD na takéto niečo nie je stavaný.
Vo výpise zastávok by teda mohol pribudnúť predpokladaný čas príjazdu do najbližšej zastávky a možnosti prestupu na danej zastávke - zobraziť v rovnakom riadku pravej časti displeja ako názov zastávky na ľavej strane. Ak by ten systém zvládol niečo interaktívne, čo tak zobraziť aspoň aktuálnu rýchlosť vozidla a grafickú informáciu, pri ktorých dverách bol stlačený dopyt?
Napr. Ako v dávnych časoch chvílu fungovalo zvukovo cez "Drahušu" aj info o možnosti prestupu na konkrétne smery v prest.uzloch. Teraz by to mohlo byť na všetkých vozoch vybavenými LCD panelmi.
Samozrejme, na nikoho skutocne nebezpecneho by si hentie deticky netrufli. Nepamatam si ze by som ich videl v Zempline ked tam napadli cestujucu. Lebo vsak nocnymi vlakmi sa oni jazdit boja. Nastastie. Vyriesilo sa to civilizovane policiou, ktora bola pritomna, extremne profesionalna a hlavne diskretna, na rozdiel od hentych marketingovych hotentotov.
"Nerozumiem prečo predávajú aj lístky na Slovak Lines "Bratislava - Viedeň" keď tie sa dajú kúpiť cez internet na webe Slovak Lines"
Možno nejaký Nemec, ktorý náhodou na mape objavil Bratislavu bude chcieť lístok, ale o nejako webe Slovak Lines ani len netuší. Za to FlixBus poznať bude, takže ak by tam SL svoje spoje neponúkal, šiel by konkurenčným Blagussom.
Rozdielne ceny v iných časoch, u iných dopravcov, lacnejšie online ako hotovosť a pritom tie isté ceny na rozdielnu vzdialenosť ? No kam to už tá prímestská (!) doprava speje.. Ešteže je tá Viedeň tak blízko, lebo bez nej by podobné situácie nenastali zrejme ani omylom ?
Predpokladam ze ten SL maju rieseny tak ze kupuju cast kapacity na ich spojoch. Kedze v Hainburgu, ani Wolfsthali na toto miesto uz nikoho dalsieho neposadia, nema zmysel za tu kratsiu cestu pytat menej penazi - to uz to rovno radsej neposkytovat.
A mnohí či dokonca väčšina majú autobusy žlto-zelené, čiže vo farbách Flixbusu? Nerozumiem prečo predávajú aj lístky na Slovak Lines "Bratislava - Viedeň" keď tie sa dajú kúpiť cez internet na webe Slovak Lines / Eurolines aj cez AMS BUS, ale tam je (na rozdiel od SL a Flixbusu) povinné si lístok vytlačiť.
V Čechách s nimi spolupracuje firma BusPoint a Umbrella Coaches. V Nemecku majú partnerských dopravcov zo tridsať, od veľkých firiem až po malých súkromníkov.
Fíha, tak to ma prekvapuje. Na Slovensku je vo farbách Flixbusu iba Blaguss? V Rakúsko je to Dr. Richard a ešte niekto? V Česku sú to ktorí dopravcovia? A v Maďarsku?
Páči sa mi, že poskytujú platbu aj cez PayPal [to aj WienerLinien]. ? Zaskočilo ma, že neumožňujú sa na webe zákazníkovi zaregistrovať. Celkovo sa mi po všetkých stránkach najviac páči online rezervačný systém dopravcu RegioJet. Škoda, že ho majú iba pre komerčné linky. ?
Zaujímavé, že pri kúpe lístka u vodiča Blagussu sa platí z Bratislavy do Viedne (alebo opačne) vždy až 7,50 €. Pri kúpe cez web alebo mobilnú appku je to pri väčšine spojov 5 €.
Vieme, že cez Flixbus sa dajú kúpiť lístky aj na linku do Viedne, ktorú prevádzkuje Slovak Lines. Čudujem sa však, že Flixbus má tú drzosť pýtať si za lístok z Bratislavy do Hainburgu i Wolfsthalu za rovnakú cenu ako do Viedne! ? Čiže v niektorých časoch 5 €, v ďalších za 7,50 €. Pre porovnanie: Priamo u Slovak Lines stojí taký lístok 1,50 €. https://www.flixbus.sk/autobusove-spoje/hainburg-an-der-donau-bratislava
Zaujímavé, že cez amsbus.sk Slovak Lines neumožňuje predaj lístka na úsek "Bratislava - Hainburg".
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Valec