Reply on: vegrar #212453:
Ja som si skúsil označiť lístok v SL autobuse len raz(a naposledy). Na lístok mi označovač označil len čas kedy som nastúpil. Nevadilo by mi to, keby som nemusel s takto označeným lístkom pokračovať v ceste ďalej vlakom a následne MHD BA. Vo vlaku ešte ako tak problém nebol. Sprievodca síce na lístok čumel ako tĺk, ale nekomentoval nič. Problém nastal až v DNV v 21. Čo čert nechcel, hneď 5 revízorov. A všetci do mňa. Čo to mám za lístok(vytlačený s príručnej tlačiarne na železnici), prečo ho nemám riadne označený, prečo je v strede prehnutý(kto to poznáte, tak viete že ho treba pred cestou prehnúť, aby sa zmestil do označovača). A že nech s nimi na nasledujúcej zastávke vystúpim. Na šťastie som zachoval chladnú hlavu a všetko sa mi podarilo jednému s bezkrkých zamestnancov beusu vysvetliť. Mám pre budúcnosť dobrú skúsenosť. Nikdy viac nevyužiť službu s názvom IDSBK.
hopla. No a o co vlastne teda ide?
Petik
"Podľa neho sa trend v inštalovaní svetelnej signalizácie na cestách v poslednej dobe rozšíril do miest, kde neslúži svojmu účelu a má skôr negatívny vplyv ako na ekonomiku, ako aj na životné prostredie či bezpečnosť cestnej premávky.
...
V Anglicku pribudlo za posledných pätnásť rokov neuveriteľných dvadsaťpäť percent semaforov, čo je mnohonásobne viac v porovnaní s nárastom počtu vozidiel na tamojších cestách. Áut totiž v rovnakom časovom období pribudlo len päť percent."
Neviem ako v Bratislave, ale v Prahe sa semafory siria ako mor, nevypinaju sa na noc a mimo spicku dobre 2 tretiny z nich len zbytocne zdrzuju premavku bez akehokolvek pozitivneho zmyslu. A zdrzuju aj MHD (napriek preferencii, ktora funguje nedostatocne).