Hlavne v Budapesti je ku kazdej vyluke prehladny oznam v anglictine. Tu sa ani clovek co vie po slovensky niekdy nevie vysomarit z tych pruserov co lepi DPB po zastavkach, nie to este aby navstevnik pochopil co ako jazdi.
A Amos, sorry, ale neviem co je arogantne na ocakavani ze v hlavnom meste krajiny EU sa niekto dohovori hlavnym svetovym jazykom. To sa ma akoze kazdy turista ucit po slovensky, alebo co?
A Amos, sorry, ale neviem co je arogantne na ocakavani ze v hlavnom meste krajiny EU sa niekto dohovori hlavnym svetovym jazykom. To sa ma akoze kazdy turista ucit po slovensky, alebo co?
Ámos
V kazdom pripade turistka z Virginie, trpi typickou arogantnostou Americana, ocakavajuc, ze vsetci sa prisposobia a budu hovorit po jej. Dnes vo svete netu si ani len nevyhladat hostel je uz fakt primitivnost. Ale to sme niekde inde...
Budapest je krasne, uzasne mesto. Mesto ktore nie je zaplavene turistami, nestratilo svoj genius loci a stale tam stretnes kulturu naroda. Ochotni, mili, tam som sa citil fakt uzasne.
No najst Madara hovoriaceho anglicky bol problem aj letny piatokovy vecer na Deak ter. ?
Prahu Slovak nemoze hodnotit, a to pristihuje toho "mastera" z klamstva. Nejde do Prahy a nehovori po anglicky a tak tazko moze pisat "v PHA je ochota veľmi vysoká, najmä u súkromníkov v centre, ľudia sa tiež snažia..." Porovnava tetusky z DPB a restiky. To je samozrejme rozdiel.
Proste cele je to ovela komplikovanejsie ako je to napisane v tom blogu a to je to co mi vadilo. No dnes ma kazdi pocit, ze ked sa mu nieco nepaci tak treba napisat blog a ten problem vyriesi. Samozrejme, ze nikoho to nezaujima, tak to hodi na ba forum... Proste cele zle a zbabrana snaha o sebarealizaciu.