Reply on: S499.1023 #202629:
Pravda. No na konkrétnej Pražskej sa stretávam s javom, že tí vodiči, ktorí sa hneď na výjazde z podjazdu z Kramárov radia do koĺóny, blokujú MHD oveľa viac ako tí, čo pokračujú rovno a dole sa striedavo radia (podotýkam, nemám na mysli BUS-pruh-predbiehačov až od Brnianskej). Ja osobne tu jazdím v priebežnom pruhu a viem, že aj vodiči MHD niekedy používajú v tomto prípade podtlakovku (prakticky je tam voľný jazdný pruh a oni musia stáť). To ma aj primälo napísať túto otázku.

Ike
Ono, mám taký pocit, že tie vnorené zaraďovacie a odbočovacie pruhy vo štvorlístkoch nemajú žiadnu podporu v 9/2009. Inak samozrejme sedliacka logika hovorí ísť rovno, pretože tým, že tým BUS pruhom plynule prejdem, neobmedzím nikoho (ani autobus, pre ktorý je určený), zatiaľ čo zmenou jazdného pruhu jedným smerom, aby som sa potom o 1s vrátil môžem spôsobiť nielen obmedzenie ale aj kolíznu situáciu.