Reply on: jozefzba #194398:
Veľmi správny postreh a vybudovanie trolejbusových tratí v Petržalke sme navrhovali už pred 6 rokmi v týchto smeroch: Hodžovo nám - Nový most - Panónska - Budatínska - Jasovská - Dolnozemská - Apollo - Prievozská, potom urobiť osmičku tak že krížom spojíme po trase Kutlíkova - Pajštúnska. Ďalšia trasa by šla z tak ako chodí dnes 95 s tým rozdielom, že by po Starom moste sa dostala na Šafko. Začlenenie ďalšj by sa riešilo následne.Nový most a Apollo údajne nie sú prispôsobené na to, aby mohli byť upravené na trolejbusy. Na Starom moste sa s týmto tiež neuvažovalo.
Marcelllooo
Zmena organizácie pripájacieho pruhu aj v Petržalke by síce pomohla ale neodstránila zápchy, tie totiž vznikajú až v Ružinove.
Časové rozloženie je aj ráno od tej 6 do cca 9, lebo aj začiatok pracovnej doby je už rozložený rôzne.
Na strane Petržalky máš ale dobre vyriešený rozptyl. Najkritickejšie je to hneď na prvej križovatke za mostom (Dolnozemská), ale aj tu sa už doprava rozptyluje už po cca 500 metroch - časť ide na Šustekovu a časť ďalej po Dolnozemskej.