Reply on: 810zssk #185364:
Tak hoci sa to tak nezdá, ale toto je podľa mňa historický míľnik - V SAD (Slovak Lines) sa dozvedeli o existencii nejakých zastávok nejakej MHD!!! Zároveň je to za posledných 20 rokov najväčší posun v integrácii dopravy v BA!
eripmav
ale aj pri tom narazovom odbere prudu to vyzera dost pochybne... elektricky obzvlast odoberaju na pohon energiu dost narazovo, len par sekund pri rozjazde, naopak pri brzdeni (dufam, neviem ako tieto sroty) mozu energiu dokonca dodavat...
kebyze chcem riesit problem narazovych odberov prudu, tak automaticky opat lokalne vo vozidle pocas odberu prudu vozidlom nad urcitu hranicu kurenie vypnem (cestujuci nic nepostrehne ked vyhrevne telesa nebudu par sekund pocas rozjadu napajane...) a naopak energiu ziskanu pri brzdeni vyuzijem prednostne na ohrev vykurovacich telies vo vozidle... pri BA hustote zastavok a semaforov ma inak zaraza ze na vykurovanie nestaci len odpadove teplo a rekuperacia...