pri toweri nie je dostatok parkovacich miest. Co som pocul tam moze pracovat aj do troch tisicok ludi. No a kedze cca polovica ludi jazdi v BA autom, tak 1500 parkovacich miest tam v okoli nie je. Okrem toho je tam este kusok Alianz. Aj tito ludia nemaju kde parkovat. To vsak neznamena, ze maju parkovat na trave (aj ked teraz uz byvalej)!
Neznamená to automaticky, ak si si nevšimol, bol na konci vety otáznik. Ak ides do Eurovei, tak predpokladám, že tam aj parkuješ, ale ak pracuješ v Toweri, určite neparkuješ celý deň v Eurovei, keďže (ak ma pamäť neklame) je tam parkovanie spoplatnené.
Ak je pri Toweri dosť miesta na parkovanie (čo píšeš ty), tak prečo sa parkuje po tých chodníkoch? Prečo sa pri Towei stavia ďalšie viac poschodové parkovisko? Zrejme kvôli tomu, že miest dosť nie je. Či parkovisko zíva práznotou, stavia sa ďalšie, ale aj tak radšej desiatky vodičov stoja v tom blate na trávnikoch?
A to automaticky znamena ze tam parkuje aj ten Pettov znamy? Automaticky predikujes ze ja ked idem do Eurovei tak parkujem na chodniku? Neparkujem. Parkujem v garazi. Alebo na parkovisku pri Toweri ak prave idem do Toweru. A kopa dalsich ludi tiez. To ze policia si nerobi svoju pracu voci ostatnym vodicom je problem policie.
V tom lepšom prípade len pneumatiky a motorový olej (rakúsky ekoteroristi by ti vyrátali aj spotrebu žiaroviek), možno brzdové obloženie, na bratislavských cestách určite aj tlmiče. Známemu ale napríklad odišiel celý motor.
Ake ine variabilne naklady su? Jedine co ma napada je opotrebovanie, ale napr. my sme na aute nikdy neplatili nic co by odislo kvoli velkemu pouzivaniu, vsetko co sa opravovalo bolo bud vysledkom nejakeho tukanca, alebo v ramci zaruky.
To uznávam, ale mnohi si casto porovnavaju len cenu jednorazoveho listka, co je vlastne najdrahsi sposob cestovania ak neratame chytenie revizorom. No Slovakom nevysvetlis, priklad: moj znamy cestuje do Tower 115 z Petrzky , ma to 68ckou priamo, no on vravi ze autom je to lacnejsie. Ale na ake palivo jazdi mi dodnes nepovedal.
Je to tvoj názor, zaujímavé ale, že v iných mestách ho s tebou nezdieľajú a je to presne naopak. Len pre ilustráciu:
Brno: 25 Kč vs. 550 Kč (0,97€ vs. 21,44€), PCL je 22 násobkom
Praha 32 Kč vs. 550 Kč (1,25€ vs. 21,11€), PCL je 17,18 násobkom
Viedeň (dnes): 1,80 € vs. 49,50€, PCL je 27,5 násobok
Viedeň (od mája): 2€ vs. 45€, PCL bude 22,5 násobok
Bratislava (dnes): 0,90€ vs. 25€, PCL je 27,7 násobok
Bratislava (2012) 0,90€ vs. 26€*, PCL je 28,8 násobok
Áno, ľudia si často spočítajú, že aj pôjdu už traja autom, vyjde ich to lacnejšie... ale pri PRAVIDELNOM cestovaní. Ešte som nepočul, že by si jednorazovú cestu dohadoval sused so susedom, že kto berie auto a kto platí
Náhodný to skor riskne a bude číhat na revizora. Dalsie zvysovanie jednorazovych listkov by uz bolo podla mna nepripustne. Odhliadnuc od inych faktorov osobneho vozidla ( ako je platenie PZP, technicka, emisna) , ludia si casto spocitaju ze ak pojdu uz traja autom , vide ich to lacnejsie ako by isli jednorazovo s MHD. No 99% ludi pocita len palivo.
Zatial co ak zvysis cenu PCL z 25 na 27 , myslim ze o dramaticky ubytok cestujucich neprides, lebo je to stale vyhodnejsie ako dennodenne cestovat autom do roboty.
Valec