Reply on: Valec #177117:
Myslíš, že toľko ľudí z Ostredkov využíva linku 39 až na CSÚ? A pri ceste do mesta by mohli naďalej použiť linku 61 a prestup na Trnavskom. Ak by CSÚ obsluhovala len jedna linka, dalo by sa lepšie hýbať s intervalom ako dnes. Netvrdím, že cez skúškové by musel byť iný interval, pokojne by stačilo rozdelenie na školský rok a prázdniny + víkend, veď aj počas skúškového je na intrákoch dosť študentov, nie všetci chodia medzi skúškami domov. Súčasný prekladový interval 31 a 39 je v súčasnosti cez víkend až príliš dobrý a to aj cez prázdniny. Veď na CSÚ chodí po 23.00 viac spojov ako na DD! A to aj vtedy, keď tam žiadni študenti nie sú. Čo sa týka fakulty manažmentu, po zrušení 39-ky by sa dala upraviť trasa 31-ky nasledovne: CSÚ – TrMy – Nová doba – Bajkalská – Zimný štadión – TrMy – CSÚ.
T679
Na čo bola dobrá premávka L31 24. a 25.12.? Konečne by sa mohlo pristúpiť k racionalizácií linkového vedenia (električky nevinímajúc) a spraviť pre Slávičie údolie jednu linku, ktorá by kopírovala potreby Slávičieho údolia. Tým pádom by sa nemuseli odchody omotávať okolo 20minútovej linky 39 ale bola by jedna linka, ktorá by dopyt kopírovala. T.j. počas skúškového, či letných prázdnin by na linke 31 bol skromnejší režim premávky. Počas semestra by bol interval 5/10/6 a cez víkendy doobeda 20, poobede 12 alebo 15minút. Mimo semestra by sa nemuselo jazdiť podľa intervalu L39 ale podľa dopytu a síce 7-8/12 (alebo 15)/10 (alebo 12) a cez víkendy 20, poobede 12 alebo 15minút. L39 by sa odklonila napr. na hl.st. ako náhrada za električky alebo by sa zrušila a posilnila by sa oveľa potrebnejšia linka 61, ktorá dnes nestačí na ten nápor cestujúcich. Veď 20min mimo špičky a poodebe dokonca iba 15 minút je teda blamáž.