Reply on: Ámos #176032:
moje svedectvo je nepriame, tym ze som si to precital v novinach, takze toto naozaj neobstoji, ina situacia je samozrejme keby som bol svedkom celeho zlocinu...neporusujem ziadne zakony, aspon nie tak ako to je definovane... ja osobne cestujem bez listkov a mam pripravenych tych 40eur, mne to za dotahovanie s tymi opicami nestoji, takze ja to nebudem hranit a hnat k sudom, nestoji mi to za tych 40eur, ktore hned namieste a bezreci zaplatim... v sucasnosti je to definovane tak a riesene tak, ze sa nejedna o ziadny trestny cin ani priestupok. nie je to ani pokuta, ale PRIRAZKA k cestovnemu...
eripmav
a za druhe, akym zahadnym sposobom sa dopravny podnik dostane k udajom o cestujucom od policajneho zboru??? lebo zakony ziadny taky sposob neurcuju, a prislisnik PZ moze v sluzbe robit len presne to, co mu zakony tohto statu utrcuju ze ma robit, teda pokial napriklad poskytne nejakej akciovej spolocnosti udaje o cestujucom, tak porusil zakon az priam spachal trestny cin zneuzitia pravomoci...