Reply on: Nika0Nika #170639:
Ale DPB s toho nikdy nič mať nebude, to je ako keby si ty pred svojim domom merala rýchlosť áut radarom, ktorý si si kúpila sama a dávala by si im pokuty za to, že idú rýchlo po tvojom pozemku, to sa proste nedá, aby DPB z toho išli peniaze. Dokonca raz mali aj taxikári takú snahu, že keď stojí niekto na parkovisku pre taxi a dostane papuču, tak že aspoň časť pokuty by šla im, lebo si to miesto platia a neprešlo im to, čiže DPB na fajčiaroch nezbohatne a tým pádom mu to je jedno. To by sa musela kompletne zmeniť legislatíva tak, aby si to mohli oni sami kontrolovať, ale to sa podľa mňa tak ľahko nestane...
3 linky na radialu s 7,5 min.? Asii si sa len sekol. Navrh moze byt, no neviem ako v narvhu ratas s 17kou ci len rano ci aj poobede.
Valec
Ja navrhujem jednoducho:
L2 - Hlavná stanica - TrMy - ŽST Nové Mesto (počas výluky ukončiť niekde v centre)
L4 - Dúbravka - KV - tunel - SNP - Špitálska - TrMy - Zlaté piesky
L5 - ako dnes
L9 - Dúbravka - KV - nábrežie - Šafko - Špitálska - TrMy - Ružinov
L13 - ako dnes (počas výluky bus X13 ako si navrhoval).
L16 - Ružinov - Obchodná - SNP - Špitálska - Rača (ak niekedy vznikne Petržalka, tak rozdeliť na 3 a 8 zo SNP do Petržalky)
L17 - ako dnes.
Jedinou nevýhodou je dnes existujúce (a v budúcnosti chýbajúce) prepojenie Šafko - KV - Dúbravka.
Navrhované intervaly 7,5/10/7,5//15 (súhrn na radiále by bol 3,75/5/3,75//7,5) s tým, že špičkový interval 7,5 by sa dosahoval jazdením s minimom prestávok, čo by bolo následne vykompenzované mimo nej, čiže len minimum vozidiel by muselo po špičke do vozovne.
Re #170635 Solider: No keď bude mať medzi dvoma striedajúcimi vozidlami 10 minút času... BTW, kde bude medzičasom prestávkujúci vodič?