Reply on: S499.1023 #143453:
však neviem čo tu kto rieši tunel s Euroveou. Keď už by mala na niečo Eurovea prispieť tak na dodatočné vozidlá, ktoré by bolo treba na odklonené/nové/predĺžené linky, alebo sa kľudne mohli zaviazať, že do budúcna tam chcú mať električkovú trať s tým, že sa nejakými financiami budú na tom podieľať. Neviem prečo by investor nemal prispieť na MHD v okolí jeho stavby, keď aj MHD podľa mňa prispieva ku komfortu dopravy do daných zariadení. Potom návštevníkom/pracujúcim/obyvateľom daných budov odpadajú problémy kde parkovať auto a ostatné problémy s auto + prípadné zaobstaranie auta ak to dotyčný zvažuje. Navyše aj hladina hluku a znečistenia je výrazne nižšia, ak sa tam zavedie MHD, príp. ekologická trakcia a EUROVEA to od električkovej siete má na pár metrov...
no.ev.di.
u výlučne nasadzovali Solarisy a na L96 by boli výlučne klbáky. Ale musela by robiť iné spojenie ako "Záhradníkovo" - centrum, teda počas výluky by mohla riešiť aj spojenie Ovsište - Šafárikovo nám., keďže je dosť možné, že sa L95 interval predĺži. Navyše, má prísť 10 Tedomov, tak tie ak pôjdu na L133, môžu suplovať z časti L95 a tiež spojenie KV - Petržalka. Najlepšie by bolo keby bola na Štúrovej a nábreží dvojkoľajná trať a nie len jednosmerka, vďaka ktorej sa musia točiť 11,12,13 a 14. Navyše by namiesto 12 a 14 mohla byť len jedna linka, ako kedysi aj bola. Od existujúcej trate na Šafku by sa potom napojila trať na EUROVEU s pokračovaním na Vlčie hrdlo a Vrakuňu, príp. AS - Karadžičova a pri Steine by sa napojila na existujúcu trať.