Myslíš si, že mi to uniklo? Samozrejme, že to viem, zrušilo sa to v rámci šetrenia. Bol to síce razantný krok, avšak na tú situáciu, aká bola, bolo dobrým riešením. Raz, ak sa znova nahromadia financie na dopravu, by som si to vedel predstaviť obnovené
pôvodne išlo o všeobecný prístup,
ČR je jeden zo štátov, kde sa uplatňuje inštitút trvalého pobytu, ale neviem o tom, že s vylúčením rovnocenného typu pobytu v inej krajine,
zákon o hlásení pobytu dovoľuje občanovi SR iba jeden trvalý pobyt na území SR, ale súbeh s trvalým pobytom v inej krajine neupravuje,
na základe som presvedčený, že občan SR môže mať 2 i viac trvalých pobytov súčasne, z toho 1 na území SR,
zákon o OP obsahuje ust. o strate platnosti OP odhlásením sa z trvalého pobytu v SR, neplatný OP sa odoberá,
to však neznamená, že existuje všeobecná povinnosť sa odhlasovať z trvalého pobytu v SR, ak idem na dlhý čas bývať do iného štátu, zákon o hlásení pobytu používa pojem "trvalo žiť v zahraničí", je to taký klasický právnický chyták, lebo niet vymedzenia obsahu tohto pojmu, trvalo bežne znamená stálo, ustavične, neprerušovane v čase, alebo nemenne, taký výklad by znamenal nemožnosť návratu na územie SR, čo by bolo v rozpore s ústavou, ktorá občanovi SR zaručuje slobodný vstup na jej územie,
zostáva ešte význam trvajúci dlhší čas, nikto ani nenavrhol koľko dní, týždňov, mesiacov alebo rokov musí uplynúť, aby to bolo považované za dlhší čas, zákon o hlásení pobytu obsahuje povinnosť ohlásiť vycestovanie do cudziny na čas presahujúci 90 dní, každý občan SR, ktorý sa vráti do SR najneskôr 91. deň po dni vycestovania a ďalší deň zase vycestuje, nemusí hlásiť ani túto okolnosť, v rámci krajín Schengenu neexistuje evidencia pohybu cez vnútorné hranice, za istých okolností, ak nevyvedie náš občan v cudzine nejakú hlúposť, pri ktorej sa zapisujú osobné údaje, miesto, dátum a čas, postačí mať „svedka“, ktorý by „dosvedčil“, že ho „videl“ alebo s ním „hovoril“,
naši občania (veľvyslanci, pracovníci ZÚ, stálych misií SR pri medzinárodných organizáciách, spravodajcovia médií a pod.) na území Schengenu bežne žijú 3 a viac rokov, trvalý pobyt na území SR im zostáva zachovaný, všetci z nich sú zároveň prihlásený na pobyt v tej či onej krajine,
som toho názoru, že bolo plne tvojím slobodným rozhodnutím zrušiť trvalý pobyt v SR, ale nebola to nevyhnutná povinnosť,
Ako môžeš vedieť, že sú to vraky? Ešte sa len dokončujú a reálne nemajú najazdený ako kilometer ale už vieš, že sú to vraky... Navyše zatiaľ vyrábaná výzbroj od firmy Czetro je relatívne spoľahlivá.
A preco nenechat nieco na zburanie aj dalsim generaciam? Ale to by nesmela Bratislavu postihnut zivelna pohroma zvana Durkovsky. Ten chlap nenechal na pokoji jeden jediny meter stvorcovy v tomto meste. Buducim generaciam tu zostal naozaj iba minimalny priestor na realizaciu ich predstav.
Súhlasím s názorom, že reklamy je v bratislavskej MHD priveľa. Vadí mi, že sa musím voziť v električkách, ktoré sú zvonku pomaľované tak, že ani najväčší sprejeri by ich nedokázali viac počarbať. A podobne ako autorovi príspevku mi vadia aj reklamné držiaky, o ktoré si pravidlene udieram hlavu... Málokto z cestujúcich (aj tých s nižšou postavou) tieto držiaky skutočne používa, radšej sa držia úchytiek na sedadlách.
Myslím, že by stačilo len v DPB chcieť. Takéto hlásenie by sa určite osvedčilo v niektorých linkách napr. aj v 32 kedy ide časť ľudí z intrákov na vlak... A tá hláška o kontrole by taktiež pomohla.
Na tej fotke nemá dobrý náter. Ten od tej Veolie je estetickejší, možno by aj dobre vyzneli tie "farebné štvorce" namiesto toho "O-čka".
Tie dvere. 5 dverí, no prinieslo by to aj určité výhody -rýchla výmena ľudí, ale aj nevýhody -hlavne v zimných mesiacoch. A vyzerá to ozaj divne. Zrejme je to aj zbytočné.
Šetri euráče, niekto tu už spomínal že na "štvrtej " sa už pošuškáva o výhre SORU v druhom tendri.
okrem toho na portáli mestskadoprava je info o trolejbusovych novinkach a spomina sa tam o5 ten dlho ocakavany tender na nove klbove NP tbusy - uvidim do akej miery to bude zase blud. ?
Solarisy -ja by som bol len -za. Solaris je osvedčená značka ktorú, okrem veľa miest či dopravných podnikov v CZ odoberá aj Berlín a aj niektoré Švajčiarské mestá. Tak aj to o niečom svedčí.
Čo sa týka Bratislavských vozidiel Solaris - myslím si, že boli predsa len trochu odfláknuté. Zrejme si niekto povedal, že však to ide len na Slovensko, tak sa s tým netreba extra piplať. Len to akosi trochu "prepískli" a to sa im vypomstilo.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Solider