Reply on: m@rtin #135803:
JA by som dovod nakupu tychto autobusov videl tuna:"Máme deväť a pol metrové, dvanásťmetrové, máme pätnásťmetrové autobusy. Neviem, prečo by sme nemohli mať aj dlhšie vozidlá. Záver testovania hovorí, že by sme mohli vážne uvažovať o nákupe flotily takýchto vozidiel,"
- http://www.24hod.sk/clanok-48832-DPB-uvazuje-o-velkokapacitnych-nizkopodlaznych-autobusoch.html
a legendarna hlaska "Budeme sa snažiť vysúťažiť v tendri práve tieto veľkokapacitné autobusy, ktoré budú nasadzované na najvyťaženejšie linky. Uvažujeme, že nakúpime do desať veľkokapacitných autobusov,"
- http://aktualne.centrum.sk/domov/doprava-a-bezpecnost/clanek.phtml?id=1152052
Proste panovi B.Z. sa zapcila nova hracka, aku tu este nemame....
m@rtin
kamerový systém je i v nových Sorech por Prahu. Když si vezmu, že Praha vždy kupovala autobusy v plné výbavě, je jasné, že Capacity jsou drahé protože
a) je to Mercedes a za značku se platí
b) je to atypické vozidlo, kterých se v celé Evropě nevyrobilo ani 100 kusů a MB si to nechá tučně zaplatit
Klimatizace a 80 cm navíc nedělá rozdíl 5 milionů.