Reply on: no.ev.di. #133013:
bože, pochop, že tých desť vlakov do okolia ZA a KE bolo v podstate ZADARMO!!!!! Keby si ich nasadil do BA, tak ich musíme pekne zacvakať!Je to ako keby (nereálny príklad) EU povedala DPB, že im zaplatí za kĺbové autobusy, ale nesmie ich nasadiť na DD, lebo tam sú na tom dobre, ale nech ich nasadí na Východné (trebárs).
Ale inak ja osobne by som prvú várku nasadzoval len na trať Plaveč - PO - KE - ČnT, nakoľko v Žiline im aspoň nejazdia plesnivé rozpadnuté pantografy
Peon
Sorry, že sem a že asi trápne otázky, ale rád by som vedel:
1) Videl som auto DP s nápisom "Pohotovost autobusy". Pokiaľ viem, v ČR sa používa slovo "dispečink" a tipujem, že aj "dopravní nehody", tak ako si mám vysvetliť toto? To je teda klasické auto dispečingu alebo nehodovka DP?
2) Ak je trendom na západe zvážanie na nosné linky (hlavne na metro), ako je potom možné, že taká 136-ka ide zo severu mesta cez širšie centrum mesta až na juh? Jej jazdná doba je až 70 minút (to sa nevyrovná ani našej 5-ke, 65-ke či 92-ke).
Spája síce stanice všetkých troch liniek metra, ale prečo až "cez celé mesto"?