Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Mike #129888:
dik za recenziu predstavenia ?
vyzera to na komediu plnu omylov, podla reakcii zabavali sa viaceri, vynikajuce umelecke vykony sa zvyknu odmenit standing ovation, ?
Reply on: Majo #129901:
Linka 133 ma opodstatnenie.
Ja by som sidlisku Dlhe vedenie kludne ponechal zatial linku 133 (ktora rano stoji na nabrezi v zapchach, ale aby bozechran tie rakoviny nemuseli prestupovat o 1 krat viac na zlu skaredu elektricku, ktora sa vykolajuje a zabija psiky) v terajsom stave ale len do chvile, kedy sa (dufam) uz spusti projekt preferencie elektrickovej dopravy na karloveskej radiale...potom az do pripadneho zatrolejovania botanickej a nabrezia si myslim, ze je linka 133 absolutne neopodstatnena...a este jednu podmienku by som do zrusenia 133 zaradil a to vybudovanie normalneho rozumneho prestupu z elektriciek na autobusy na dlhe diely...

ak bude tym rozmaznanym rakovinam a detiskam lenivym poskytnuta vyrazne kratsia jazdna doba elektrickou plus velmi rozumny prestup na bus na molecovej (33 by po zruseni 133 mohla kludne ak majo pise premavat v kratsom intervale) tak zefektivnime dopravu a zaroven uspokojime aj potreby dlhacov...
Reply on: Mischo1 #129902:
Rušiť ju (a ani hociktorú inú linku) nemôžem, to máš pravdu. S tým, že je súbežná, nemusíš súhlasiť, ale to je proste FAKT. To či ste si ju vybojovali je Váš problém, keďže Vám ju platia zo svojich dnaí obyvatelia celej Bratislavy. Každopádne takýto súbeh s elektrickou trakciou je v normálne fungujúcom dopravnom systéme nemysliteľný.

Re #129903 Petto: Linky 28 a 29 majú ale menší počet spojov ako linka 133, nekopírujú elektrickú trakciu v takom rozsahu a navyše by ich bol asi problém otočiť niekde pri Riviére. Ale inak v zásade by som nebol proti, aby boli skrátené po Riviéru.
Reply on: Majo #129901:
Ja uznavam subeh,ale do Karlovky nevytvoris jednoducho linku tak aby nemala subeh s elinami . To mozes potom skratit aj linky 28,29.
Reply on: Majo #129893:
Nemozes rusit L133 vela ludi nou cestuje boli to samotny dlhodielcania ktory si tuto linku vybojovali, s tym ze je subezna nesuhlasim na DD nechodia elektricky, a po nabrezi zas nechodia trolejbusy jednoduchsie by bolo prepojit molecovu a autobusovu stanicu aby mohli na celej trase chodit trolejbusy....
Reply on: Petto #129899:
LINKA 133 NEMÁ OPODSTATNENIE! Jazdí totiž takmer v celej trase v súbehu s elektrickou trakciu, takže nemá čo existovať. Predpokladám, že to údajné opodstatnenie, na ktoré narážaš, pramení z toho, že linka premáva pomerne vyťažená. Lenže ubezpečujem Ťa, že keď zavedieš na hociktorej električkovej radiále súbežnú expresnú autobusovú linku, tak bude minimálne rovnako vyťažená. Autobusové linky, ktoré kopírujú električku, sú prežitok, ktorého sa už väčšina miest na západ od nás vzdala a vzdali sme sa ho aj my, ale teraz si ho tu opäť zavádzame, aby sa niekto vytiahol pred susedmi. Posilnenie 33 som myslel ako kompenzáciu zrušenej 133-ke.
Reply on: Emo #129896:
Aha, tým sa to vysvetľuje. Ale aj tak, také obratisko, aké na Molecovej je, bohate stačí na otáčanie jednej linky, ktorá ma na druhom konci veľké obratisko.
Reply on: Majo #129893:

ADD 32 - ja by som bola za ,ale zrusis tym spojenie s postou , billou, poliklinikou
ADD 33 naco ???
ADD L133 ta linka ma uz opodstatnenie ,uz by som ju nerusil
ADD minibus - moze byt
Reply on: Emo #129895:
Čo si predstavuješ pod pojmom plnohodnotné komfortné obratisko? A keď toto nie je plnohodnotné a komfortné, čo je potom napr. Astronomická (autobusové obratisko), Jasovská, Lamač a mnoho ďalších, kde sú podmienky horšie ako na Kuklovskej?
Reply on: luky133 #129894:
Si prepasol dost sancu.
Reply on: Emo #129895:
Vlastne ja debil, pomýlil som si Kuklovskú s Molecovou. ?
Reply on: Mike #129888:
"- na Kuklovskej nie je komfortné plnohodnotné obratisko"

Ale to je pravda, nie?
Uff tak tam musela byť sranda. Predpokladám, že bude aj nabudúce tesne pred voľbami a tam pôjdem už aj ja. ? Ak do konca ŠK. roka neopravia tú zástavku čo som nahlasoval idem písať e-mail, že v čom je problém. Či nevedia vyfasovať odnekiaľ 4 obrubníky, kúsok asfaltu a betónu. ?
Fajn, Dlhodielčania sa vybúrili a teraz napíšem opatrenia, aké by som zaviedol na Dlhých dieloch ja:
- linka 32: zrušenie zachádzky cez Segnerovu;
- linka 33: skrátenie intervalu v rannej i popoludňajšej špičke zo 6 na 5 minút;
-l inka 133: zrušenie;
- minibus 35: predĺženie premávky cez víkendy a sviatky - namiesto od cca 8.30 do 18.00 by premával tak ako v prac. dni, t. j. od cca 6.00 do 20.30.
Reply on: Mike #129890:
oprava: "dakto za stolom"
Re #129880 Mike: oprava: "Za DPB tam bol Ing. Kadnár, Derkay, Záhradník a Baranec"
?
Reply on: Mike #129888:
veru bola to dakedy komedia , ked citam o5 tie tvoje citovane "citaty"
Reply on: Petto #129889:
Ten takto za stolom bol GR ?
Reply on: richardhudec #129885:
A este tam boli dake blizke vztahy jednej z diskutujucich s dakym za stolom , cize jej prianie sa jej isto splni.
Top výroky z diskusie: (necitované presne, parafrázované; z radov publika)
- ja 35kou necestujem, neviem na čo je dobrá, nech sa zruší
- na Kuklovskej nie je komfortné plnohodnotné obratisko
- L32 nech sa predĺži po Kuklovskej a nech sa urobí nové obratisko niekde ako je metrologický ústav - veľké komfortné, alebo nech sa L32 potiahne až k Domu Pionierov
- všetky M. Č. Majú spojenie k veľkým nákupným centrám, iba Karlova Ves nie; Lidl sa neráta za veľké nákupné centrum; iba v Petržalke majú asi 10 nákupných centier
- v lete by sa mohla zaviesť sezónna linka z D. Dielov k Rosničke, lebo sú tropické teplá
- viete si predstaviť aké je nebezpečné keď ide po tme žena sama podchodom (tým čo je na zast. „pri podchode“)
- ten kto ide na Hlavnú stanicu sa nechce voziť hodinu, lebo sa zvyčajne ponáhľa na vlak
- z Kramárov keď idú ťažko chorí keby mali ísť ešte zdĺhavo okolo Lidlu aj umrú kým dojdu domov
- Z Lidlu skoro nikto nechodí s taškami na MHD, všetci idú autom s ťažkými nákupmi, aj s ľahkými
- (svine) vodiči 33ky čakajú s prázdnym trolejbusom na Molecovej aj dve minúty kým my stojíme na červenej a v momente ako prejdeme cez prechod on zatovrí a pohne sa, s prázdnym trolejbusom, pritom by ho vôbec nezabilo tých 20 sekúnd kým všetci nastúpime
- niektorí vodiči si tým asi leičia ich komplexy
- keď sa na troch metroch oficiálne nevyasfaltuje komunikácia, tak tam autá nebudú chodiť
- my pri prechádzaní cez prechod ani nemôžeme čakať na zelenú ale musíme utekať na trolejbus/autobus kým stojí na zastávke, ešte kým som v električke pripravená na schodoch na výstup sa to dá
- ráno do 6tej hodine keď vystúpim na Lafranconi zo 133 vždy mi ujde 31/39 pred nosom a musím čakať 10 min na ďašiu (31/39), po 6tej už chodia hustejšie, ale mali by ste ich zahustiť už od 5tej, keď ľudia chodia do práce
- na kolibu chodia ľudia aj trolejbusom nie len autom a ten 15 minútový interval je horzne riedky, keď vypadne spoj čakáme 30 min a niekedy až 45 min!
- Hodinový prestupný lístok by sa mal predĺžiť o dobu čakania na ďalší spoj, lebo na to potom doplácame a je to nespravodlivé; síce je to tak aj všade na západe ale tam majú metro, ktoré ich rýchlo dovezie z jednej sstrany mesta na druhú!
- keď ráno pôjde preplnený trolejbus z Dlhých Dielov, ľudia zo Starých Gruntov už nebudú mať kam pristúpiť
- p. Záhradník, mohli by ste upraviť ten pruh na premenlivý, že ráno jeden smer a pobede druhý, tam by ste dali tie značky to nie je problém namaľovať
- p. Záhradník mohli by ste zasa upraviť tie semafóry naspať aby zelené na prechodoch nadväzovali
- podstatné je aby bola križovatka upravená v prospech chodcov, lebo im vadí čakaniedve minúty na prechode, to spraví veľa, a pre autá nemusí byť križovatka nastavená, lebo im tých pár sekúnd čakania naviac nevadí, to sa nikde neprejaví

? ? ?

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.