Reply on: m@rtin #100657:
no vyzerá to veľmi pekne! Možno by sa zišlo zvonku na tej tramvaji menej červenej dole (pod oknami), a viac červenej nad oknami, aby to bolo vyvážené.. ale na to nie som odborník, takže to je len laický názor ? Ale tie drevené sedačky by som asi neodporúčal, myslím, že látkové alebo koženkové sú oveľa pohodlnejšie..
m@rtin
Ano. 14T je Porschetra a 15T fungl nová tramvaj úplně nové koncepce.
Praha má objednáno 60 tramvají 14T (30 už dodáno) a 250 tramvají 15T (2009 první dva kusy, od roku 2010 přibližně 30 kusů ročně).
Škoda 14T je pětičlánková tramvaj sestávající na třech pevných robustních podvozcích o délce 30 metrů (4 dvoukřídlé dveře a 1 jednokřídlé) (kapacita 279 cestujících) (studio Porsche design) (50% nízké podlahy).
Škoda 15T je tříčlánková tramvaj se čtyřmi otočnými hnanými podvozky o délce 30 metrů (6 dvoukřídlých dveří) (kapacita 300 cestujících) (architekt Patrik Kotas) (100% nízké podlahy)
Grafický návrh tramvaje 15T byl dlouhou dobu utajován a první obrázek byl profláknutý asi před dvěma měsící na k-reportu. Na následnou žádost Škody poté stažen. V úterý 25. 3. bude oficiálně představena a na stránkách www.prazske-tramvaje.cz spuštěna samotná sekce o celé tramvaji. Oficiální představení vyrobené tramvaje 15T je plánováno na září tohoto roku na Innotransu v Berlíně. Následně bude spuštěn zkušební provoz, tentokrát nikoli v Plzni, ale v Praze.