Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 8 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Melange #235095:
Mne chodí pred domom električka a som s tým v pohode. 🙂
Reply on: Melange #235095:
To snad nemyslis vazne. Vcera som presne tadial isiel. Hned pred hotelom zábrany cez chodnik pomaly ako pri USA vyslanectve (asi aby im tam neparkovali ine auta, ved to je “ich” miesto), dalej na kopci ani nohy, napravo ta divna jama, kde na spodu tieklo tolko vody, asi ako ked pustis beznu umyvadlovu bateriu (doteraz neviem, ci to bol nejaky priesak alebo tam ta voda fakt mala tiect; rovnako ako som si povodne myslel, ze ta jama je pozostatok nejakych stavebnych prac), a az za tou jamou pred Decathlonom narvane stanky, zaberajuce priestor tak inteligentne, ze vozickar by to musel obiehat pomaly az okolo vjazdu do garazi (kedze rampu pokryli “kolotocari” a na prechod medzi tzv. “namestiami” ostali iba miesta s 2 schodmi).
Co je teda na tom kusku dlazdeneho kopca bez zelene take vynimocne, ze by tam ta zla elektricka zabila viac ludi ako Stalin v ZSSR?
Reply on: 810zssk #235096:
A hlavne ak je pravda, co sa pisalo v denniku n, tak J&T uz ma vybavenu moznost postavit tadial elektricku zmluvne na tej ulici a rado pomoze mestu v tejto oblasti.
Reply on: Melange #235095:
Ministerka kultúry o tom nerozhoduje. Kauza neuzavretá.
Reply on: Urbanway 2423 #235094:
Keby si mal na výber medzi tým, či ti cez tvoj barák investor postaví električku, alebo žiadnu električku nepostaví, tak by si radšej bral, nech ju postaví cez tvoj barák? 🙂 Ministerka kultúry povedala jasne, ona tam električku nechce. Kauza uzavretá. Posuňme sa ďalej.
Reply on: Melange #235092:
Ty si fakt myslíš, že po Landererovej to bude lepšie. Skús sa pozrieť aj na dopravnú situáciu a nielen na zachovanie kultúrneho priestoru. Tá električka by určite pomohla väčšiemu množstvu ľudí, ako bolo na tom podujatí. Ja si myslím, že cez Landererovu to pôjde iba ak to nebude platiť investor, pretože ten si tým chce priviesť ľudí do svojho objektu a nie niekam na vedľa. Takto akurát docielite to, že sa na to investor vykašle, nepostaví sa nič a doprava sa ešte viac zhorší a o chvíľu sa budete sťažovať, že tam máte znečistený vzduch a že prečo tadiaľ nechodí iba ekologická doprava.
Reply on: Melange #235091:
Ach ano, argument "ty kulturne hovado" lebo s tebou nesuhlasime 😂

https://www.youtube.com/watch?v=pp1UHPi5Pvk
Reply on: MatejBA #235088:
Bude aj častejšie. Električka pekne pôjde po Landererke a bude to fajn. 🙂
Reply on: ramzi #235090:
Našťastie o tom nerozhodujú takí ľudia bez vkusu a chochmesu. 😉
Reply on: Melange #235081:
Za budovou SND (zo severnej strany) sa nachádza veľká plocha, ktorá sa momentálne využíva iba ako parkovisko. Keďže sa tu neustále deklaruje zachovanie verejného priestranstva a ľudská mierka, prečo odtiaľ divadlo nevyhodí autá a nekoná si spoločenské akcie tam? Celý ten trávnatý pozemok pri Landererovej je mimoriadne zanedbaný a v majetku štátu, takže ak by sa ho chytila istá skupina umelcov, za minimálne náklady by sa dal využívať ako výborný kultúrny stánok 😉
(A argument o hluku z ulice neberiem, keďže ten by sa dal eliminovať vhodnou architektúrou priestranstva)
Reply on: Melange #235087:
No neviem, mne sa tam miestami zdá, že by tam aj električka prešla. 🙂 Tých ľudí za páskou (v ceste električky) tam až tak veľa nie je, čakal som, že bude plné námestie.
Reply on: Melange #235087:
Zatial mas 1 den. Takze 1 den v roku obmedzime elektricku a bude to fajn 🙂
Reply on: Viko #235084:
Inak, nechcem napomáhať šíreniu, ale ak by ste mali chuť urobiť oponentúru tejto zbierke zázrakov aj oficiálne na titulku, nebolo by márne (ja to popri troch zamestnávateľoch bohužiaľ nedávam).
https://dennikn.sk/1955599/kto-a-preco-traumatizuje-a-polarizuje-mesto
Celkom ma desí, ako ľahko sa šíri text, kde sa pár rozumných argumentov zaplaví manipuláciou - na úvod sa ukáže zápcha ala Blumentál v špičke, následne konšpiruje o Remingu (akoby neprojektoval dokopy všetko koľajové v tejto krajine), naznačí obľubený hoax o Vallovi ako bábke developerov, oháňa skostnatelým (a inokedy vďačne kritizovaným) územným plánom - spoliehajúc sa asi na radiálu po Dunajskej... Ochrana pred bludnými prúdmi "odborníkom" nehovorí nič, rozdiel hlučnosti a vibrácií na po našom udržiavanej rovnej trati a po našom udržiavanom oblúku je asi tiež podružný... Lebo predsa máme najúžasnejší verejný priestor od 1989 (prehliadajúc, že Pribinova je skôr cvičisko NASA) z verejných peňazí (Ballymore šuvix) a pôvodní architekti tam električku nenavrhli (a celé námestie si predstavovali kus inak, ale veď pšššt)... Hlavne nech sa všetko veľa rozoberá, omieľa, tisíckrát patricipuje (asi ich nemáta spomienka na psíky a podobné skvosty z R14), lebo veď prepravovať sa budeme síce neskôr, ale pomalšie a to je pekný cieľ, no nie?
Reply on: Melange #235083:
A ked sa nerozhodne robit kazdy piatok tak bude jazdit 🙂 Znova kolko krat bola "vyluka" na tej ulici? Ci radsej by SND bolo, kebyze im tam skripa elektricka ako pri Redute v 4 zakrutach? 😃
Reply on: Melange #235083:
Aha, takže síce tá pešia zóna vraj pomaly neunesie hasičské auto, ale davy ľudí tam budú stáť každý piatok? Zabávam sa veľmi 😃
Reply on: MatejBA #235082:
Jasné. 😂 Vraj nosný dopravný systém. Neviem, koľko bolo minulý rok, ale ak sa SND rozhodne robiť ich napr. každý piatok, tak každý piatok bude výluka? 😃
Reply on: Melange #235081:
Nuze daj zoznam kolko sa ich konalo minuly rok a kolko dni z roka by teda elektricka nejazdila (inak mimochodom ak by tam elektricka bola, mohli byt krasne pristavene elektricky z oboch stran, aby tych ludi po koncerte odviezli domov bezpecne 😉 )

A je vtipne, ze po tej ulici doteraz nikto nestekol poriadne az kym sa nezacala planovat elektricka 😃
Pred budovou SND sa konali a konávajú aj takéto kultúrne podujatia. Ak sa SND rozhodne robiť ich napr. každý piatok, tak každý piatok bude výluka? 😃
Reply on: kecho #235079:
Tie behy by túto trať ovplyvnili, nech už by bola v ktorejkoľvek variante. Ale ak by sa raz upravilo nábrežie v úseku od bývalého po súčasné miesto sochy Leva, tak by nemuseli.

Na druhej strane, ak by sa spravila jedna koľajová spojka niekde pri Eurovea2, tak by počas týchto výluk vedela byť obsluhovaná aj táto oblasť.

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.