Reakcia na: Majo #18010:
pokial by mal podnik dat viac na platy vodicom v dosledku zhustenia intervalov - to asi len na ukor znizenia platov, ved hadam nezruinujeme mestsky rozpocet ?V linkovom vedeni su nejake rezervy, napr. aj neefektivne zachadzanie L7 az na Vlcince pocas vikendov, ktore nikto nevyuziva a tym je zbytocne 2-hodinovy Hajik na vytazenej trase HA-SO a spat a najdu sa aj ine priklady.
Tym metrom som myslel (nie vazne, neboj) zrovna take s 2-minutovymi intervalmi...
No ak je tvoj navrh vylepsenim sucasneho stavu , preco k nemu asi tak nedojde? Vacsinou je stale co vylepsovat, robit upravy na zaklade meniacich sa poziadaviek, no niektori ked urobia robotu na 90-95 percent su spokojni a nedotiahnu detaily. To ze sidliska potrebuju v spicke i mimo nej vylepsit intervaly je kazdemu jasne, len nie je vola a peniaze (na platy/navysenie vzkm). Tie sa najdu len na budovanie parkovisk a stavanie dialnic pre plechace a rozne ine ''aktivity'' v tomto state, napr. obdaruvanie roznych ''fiktivnych firiem''. Ked uz som pri tom, nielen zateplovanie, ale aj obnova t-busoveho parku v Ziline je zeleny (teda skor zeleno-zlty) projekt. ?
Jozef
http://zilina-gallery.sk/index.php?/category/1319
Článok (správa TASR) pod názvom "Monografia o žilinskej MHD zachytáva jej 60-ročný vývoj" si môžete prečítať na odkaze:
http://zilina.sme.sk/c/5135519/monografia-o-zilinskej-mhd-zachytava-jej-60-rocny-vyvoj.html