Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
aj 22 je v premavke po tom, čo bola vv Vsokom myte na reklamacii kôli kabelaži......ale v Čechach to neopravili.....chceli ju dat do Talianska k vyrobcovy...ale odmietli...tak žačali celych 5km kabelaže vymienat v DP.....ešte štastie ža chyba bola hned na začiatku...odstranili a po vyše mesiaci je opäť v premavke
Vladimir.. prosim uved ako novinky
1) 236 po go zaradena do premavky s CVR na jazykovu skolu
2) 214 v generalke v DSZO

vdaka
Nechceli by ste, poniektorí, začať znova venovať debate o žilinskej MHD?
Reakcia na: Andres28 #15944:
Ale nechaj ho vybúriť, úbožiačika zakomplexovaného.
Reakcia na: Adris1912 #15943:
No tak si sa mal vykašlať už dávno, prospelo by to tebe aj nám.
Žiadam o zablokovanie užívateľa Adris1912 ❗
Reakcia na: VrahDetíAKanibal #15940:
Vieš čo...ty sa schovaj kdesi do svojho kmena a tam si vychovavaj koho chceš.......a jedno by mi to bolo tak či tak.......take ubohosti to viete......ale vykašlem sa na vas.....vy....
to je úbohé do starých vrakov na elektrinu to dajú a do autobusov nie, mne asi niečo ušlo....

pri displeji by malo byť napísané odchod vrakov....sorry odchod trolejbusov

kedy začnú vlastne vymieňať tie reklamy + MHD označniky ups...MHD + reklamy
Reakcia na: Miro #15938:
presne tak... na vysielanie udajov na tabule sa použiva digitálny kanál, ktorým sa v opačnom smere dialkovo ovláda vykurovanie... takze zobrazuju len trolejbusy.. aj keď vybavenie autobusov týmto by nebol problem.. otázkou zostáva nakoľko užitočné by takéto zobrazovanie bolo kedže dspl. maju len 3 riadky
Reakcia na: Adris1912 #15919:
A takto po papuli keby si pár výchovných dostal, ešte stále by ti to bolo jedno?
Reakcia na: Valec #15932:
ale to už nie je označník, ale reklamník... je mi blivno...
Reakcia na: tux #15937:
Aha, takže keď na trolejbusovej linke ide autobus, tak ho nezobrazí?
Reakcia na: toso0077 #15933:
displaye budu zobrazovat akekolvek vozidlo vybavene prislusnym zariadenim.. ktoru su len u trolejbusov.. z dovodu ze sacezen dialkovo ovlada aj kurenie
Reakcia na: Vladimír #15934:
Už len čakám, kedy začnú reklamné automobily (s reklamou na Baumaxx, Kaufland... vykupujem starožitný nábytok) vykonávať aj MHD.
Reakcia na: Vladimír #15934:
Ani jeden z tých dvoch návrhov nie je dotiahnutý do konca, takže oba prejdú ?
Reakcia na: Valec #15932:
Práve včera som si to pozeral a osobne by som nové označníky okomentoval ako "reklamné nosiče s trpenými nevyhnutnými dopravnými informáciami".
Nuž ale čo... DPMŽ sa zbaví potreby údržby označníkov, bratislavská firma na nich začne zarábať a páni poslanci s jasotom zatlieskajú, ako sa DP outsourcuje.

Ak sa na to vytvoria vhodné podmienky, teoreticky nemám nič proti reklame na označníku. Ale toto nie je reklama na označníku, ale cestovné poriadky na reklamnom pútači.
Koho preboha napadlo vymeniť zastavkové označovníky , to mohol navrhnúť iba Igor Gubala sorry Ing. Igor Gubala.... Keby sa radšej pozrel na vozový park a na samotne zastávky.... Keby sa aspoň raz previezol trolejbusom a nie na aute pochopil by že ....

Mimochodom ten Označník typu A a jeho LED displej zas bude vypisovať len trolejbusy???
Pozrel som si materiály DPMŽ na MsZ, nevyzerá to zle, ale:

NOVÉ OZNAČNÍKY:
Podľa ilustračných obrázkov nových oznančníkov mám zásadné výhrady k typom A a B. Konkrétne, pri typoch k - kolmý ku komunikácii je umiestnenie cestovných poriadkov znázornené na strane bližšie ku komunikácii, čím by cestujúci pri ich sledovaní bol nútený vstúpiť až do vozovky. Tiež si myslím, že na module 4 bude nedostatočný priestor pre všetky informácie DP (cestovné poriadky, schéma, tarifa, prepravný poriadok), teda samozrejme ak tieto informácie nebudú umiestnené už 5 cm od zeme.
Typy p - paralelný ku komunikácií zasa nie je dobre vidno z menšej vzdialenosti (obzvlášť nevýhoda pre starších ľudí) moduly patriace DP - čísla liniek a elektronickú tabuľu. Najmä keď čísla budú menšie ako teraz.
Na oboch typoch je tiež značne premrštený reklamný priestor, čiže z označníka zastávky sa stane reklamná plocha a dopravné informácie tam budú už len doplnok.
Asi najkrajší je typ C.

PRESŤAHOVANIE GARÁŽÍ:
Uvedenému nákresu vyčítam hlavne nedostatočný počet odstavných miest (porátajte si, koľko je tam pre T-BUS miest pre krátke a koľko pre dlhé vozidlá. Taktiež nechápem, ako mohol pán architekt navrhnúť plničku CNG hneď vedľa odstavných T-BUS stôp. Toto mu nikdy z požiarneho hľadiska nikto neschváli. Na podobný problém takto narazil aj DPB, keď chcel vybudovať plničku vo Vozovni Krasňany.
Tiež nechápem, načo je potrebné v areáli vybudovať kotolňu, keď jedna sa nachádza hneď oproti cez cestu (je aj zakreslená vo výkrese). A nebolo by od veci pri rozširovaní plôch počítať aj tým, že v budúcnosti by bolo tiež vhodné celú stojánku zakryť, prípadne vybudovať aj kryté garáže.
Reakcia na: kubik #15928:
Do prdele, tretikrat hovorim, ze Budatin trolejovat nechcem, pretoze tam nie je na to frekvencia. Preco, ked porovnam A a B, sa vsetci zacnete rozpravat o C?
Reakcia na: kubik #15928:
prečo zatrolejovanie ľavobrežnej? Pripravovala sa ďalšia konečná pri zimáku, preto by som skôr ťahal "drôty" tadiaľ (a aj tadiaľ vedie trasa liniek MHD)... otázny je železničný podjazd...

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.