Reakcia na: Papyr #15920:
Zatrolejovanie Budatina by bolo prilis nakladne a narocne. Budovanie stlpov a trakcneho vedenia na Kosickej a Lavobreznej bz navyse vo vyraznej miere ochromilo dopravu...a neviem si predstavit, kde by sa trolejnusy otacali, ale videl by som to az na Chlmec, co bz chcelo dalsiu horibilnu investiciu. Najprv treba obnovit vozovy park...ved to je priserne, v akom stave mame trolejbusy...ked v Polsku a Madarsku mozu jazdit nove Volva a MAN-y...v Cechach zase Citelisy vacsinou, ale predsa len nove...u nas to akosi stagnuje. Az potom mozeme rozmyslat o eventuelnom budovani dalsej novej trate...ktoru si myslim, ze uz netreba...a kam by chodila? Do Bytcice, Budatina? Zbytocnost...
Mimochodom...cesty ma zaviali tentokrat do metropoly Ruska-Moskvy. Zacalo sa tu s postupnou obnovou vozoveho parku jak v metre, tak v autobusovom. MESTSKA DOPRAVA:Ikarusov stale viac ubuda a nahradzaju ich povacsine 15m VOLZANINY na podvozkoch Scania(asi najlepsie ruske vozidlo, ktorym som doteraz isiel...vnutri je to Scania jak palubovka, tak sedadla) a zriedkakedy sa objavuju aj nove Scania Omni Link, cervene Mercedesy z Turecka uz uplne zmizli. Trolejbusy sa tiez nahradzaju, ale tymi paskvilmi miestnej vyroby bez akehokolvek dotyku Europy, takze to uz je horsie, lebo tie vozy su hrozne. Taktiez sa vybudovali automaty a kiosky s listkami, uz nahradili klasickych "sovietskych" sprievodcov v trolejbuse, ktori vam listky trhali a platili ste im do kasy. Stalo sa tak posledny rok-dva. Listky su bez zlavy rozdelene podla poctu"posadok"=nastupov...napriklad 5, 10, 15 bez prestupu. Btw...takmer VSADE su digitalne transparenty...ich kvalita uz je horsia.
PRIMESTSKA DOPRAVA: starsie Mercedesy, Setry a Volva z dovozu sa nahradzuju novymi Connectami, ktore vidim takmer vsade...digitalne transparenty so skutocnym miestom ciela miesto "GOTEBORG CENTRAL" alebo "TAMPERE" uz vdakabohu zmizli ?
METRO: nahradzuju sa starsie supravz uplne novymi supravami JAUZA, ktore su nic-moc...su hrozne tvrde a dost hlucne, viac sa mi pacia stare Mytisininske. Taktiez zmizli tie fotobunkove klasicke rampy a objavili sa elektronicke terminaly, kde prilozenim karty odcitavate jazdy.
Vot tak... ?
kubik