ja si myslim že klbove autobusy by občas mali jazdiť na linke 27 (Zadubie- Zastranie či kde to chodi) ked tých ludi ako sa tlačia tak si myslim že urobia rekort v jednom autobuse
V dnešnom Žilinskom echu je článok "Žilinský dopravca prerobí na eure". Okrem iného riaditeľ DPMŽ Gubala objasnil, že "V Žiline upravia ceny cestovného po zavedení eura v januári budúceho roku, Riaditeľ dopravného podniku mesta tvrdí, že budú zaokrúhľovať na päť centov, ale smerom dolu." Takže základný lístok bude stáť zdá sa 0,55 €, ak som správne pochopil a prerátal...
V Žiline žiadna reklama podobného typu podľa mňa nikdy nebude. Je mi smutno z toho, čo sa v tomto meste deje. Vedeniu záleží len na naplnení svojich vrecák a vonkoncom nie na propagácií meste. Takže...jedina reklama, ktorej sa dočkáme bude asi reklama na ten Tralalablesieland na Hlinkovom námestí s unikátným archeokogickým nálezom priamo vo vnútri alebo na nové obytné súbory niekde na ploche Bánovskej hory alebo žilinského Lesoparku...nedajbože...
Škoda, že nemáme aj v Žiline rubriku sci-fi...bolo by o čom písať!!! ❤
Čo ti vadí na prímestských SOR-och? Je tam oveľa viac miesta ako napríklad v C954, interiér je tiež krajší, aj sedenie sa mi zdalo pohodlnejšie. S Crosswayom (12M) sa to porovnať nedá, ale napríklad, SOR sa mi páči viac ako Crossway 12M. Chodievam SOR-mi v okolí Prievidze a zdajú sa mi úplne v klude, v kopcoch majú vynikajúce jazdné vlastnosti.
A propos, išiel som už kadečím...Setrami, MAN-mi, Irisbusmi, Mercedesmi, Van-Hoolmi...a...SOR sa mi rozhodne nezdá taký črep, ako ho popisuješ. Neviem, akú konfiguráciu si zvolil LIORBUS(SAD Liptovský Mikuláš), ale nech už je akákoľvek, rozhodne nevyzerá ako z roku 1996. Tak vyzerajú možno Karosy C954 alebo C934, no rozhodne nie SOR. Nie som žiaden zástanca tejto značky, rozhodne by som uprednostnil Crossway pred SOR-kou. Mimochodom, onedlho tu máme EURO, takže rozdiely v cene medzi MAN-mi, Mercedesmi a Irisbusom budú, myslím si, nižšie, takže Praha ešte podľa mňa s rozhodnutím počká. Dúfam, že nekúpia znova Citelisy...to by vyzeralo ?
Od dnešného dňa sa na linku č. 2 nevypravujú kĺbové autobusy Citelis 18M, ale staršie krátke vozidlá. Kapacita kĺbových autobusov sa na linke nikdy dostatočne nenaplnila, a preto sa pristúpilo k tomuto opatreniu. Touto zmenou nemáme v Žiline už ani jednu linku, kde by boli vypravované kĺbové autobusy.
minule som sa viezol primestskou SORkou SAD LM , tou novou, slabozelenkastou, resp. hraskovou....
vozidla SOR su strasne. interier mi pripadal ako z roku 1996, neveril by som, ze nieco take sa moze vyrabat aj v roku 2008 a ze niekto moze take vozdilo aj kupit. sedenie mizerne - velmi male operadlo sedacky, motor mi prisiel, ze nas ani neutiahne - nechcem ani vediet, ake maju SORky jazdne vlastnosti na stupani z oravskeho podzamku smerom na namestovo....
cele vozidlo je humus....
ak praha kupi pre mhd 600 novych busov znacky SOR, je to zaciatok konca.
skor je pre mna pohodlnejsi jeden udaj mesacne ako pozerat zakazdym ci mam dostatok jazd a ci mi bude stacit do konca mesiaca. Na listok som zvyknuty lebo nenastupim predsa do autobusu kym si nekupim listok. Jar, leto a cast jesene mi MHD nebude az tak chybat, vieš existuje aj take zariadenie nemotorove na dvoch kolesach a vola sa bicykel. poznas nieco take? ? alebo chodis koli jednej ci dvom zastavkam MHD a prispejes im 14.sk . Samozrejme nemusia lakat cestujucich akciami alebo vyhodnymi zlavami ale tak potom ako chcu docielit narast cestujucich? Asi im ide o to aby ukazali aka je draha prevadza trolejbusov a mali dovod ich zrusit a prejst na motorove ci plynove vozidla.
Myslím si, že tvoje znepokojenie nie je opodstatnené, lebo DPMŽ nepripravoval novelizáciu tarify s účinnosťou od 1.6.2008 s prechodom na euro. Aká bude cena cestovných lístkov v novej mene sa dozvieme koncom roka. Prepočet na ceny v eurách pri predplatných lístkoch bude bez ťažkostí a či bude stáť jednorazový lístok 60 alebo 50 centov nie je teraz dôležité. Takýto istý problém budú mať aj ostatné dopravné podniky.
Nechápem tvoje zmýšľanie. Neláka ťa čipová karta, bo si môžeš zabudnúť ju označiť. Ale tak isto si môžeš zabudnúť označiť aj ten lístok, nie? A strach zo sledovania si počtu jázd? Tak isto môžeš jedného dňa zistiť, že mesačník ti skončil pred dvoma dňami. Ja teda neviem, ale aj napriek tomu, že ja štvrťročnú električenku v BA mám, tak mám v peňaženke aj zo 5 lístkov (keby dačo). Ale však ak ti je pohodlnejšie chodiť pešo, tak nech sa páči. Som zvedavý, čo budeš hovoriť v decembri.
Inak, máš pocit, že DP je nejaký sociálny ústav, aby poskytoval rôzne akcie? Však zopár ti poskytuje dokonca celoročne, akurát k nej potrebuješ čipovú kartu, ktorú odmietaš. ?
Plne súhlasím. Urèite prešli na èipové minimálne len tí cestujúci èo používali lístky a po zmene cestovného im neostávalo niè iné ako využiť ponúkanú z¾avu a výhodnosť predplatných jázd v elektronickej podobe. Ale pod¾a mòa aj pár cestujúcich prešlo na iný spôsob dopravy ako je MHD. A DMPŽ skôr prichádza o cestujúcich. Ja sám používam už len výnimoène MHD ako pred zdražením (pred zdražením som využil 40x/mesiac a teraz maximálne 10x/mesiac) a èipová karta ma vôbec neláka, lebo staèí ak si zabudnem oznaèiť èipovú kartu alebo zabudnem priebežne sledovať èi mam ešte jazdy tak platím pokutu tak èi tak, èi mám nabite jazdy alebo nie. Istotou je pre mòa držať lístok v ruke alebo mať kartu ktorá platí mesiac bez toho aby som oznaèoval a zakaždým pozeral èi mám dostatok jázd. Riešením by bol tzv. mesaèník. Nemusel by som sa zdržovať oznaèovaním a vyhol by som sa pokute skôr ako pri systéme èo funguje teraz.
A na margo DPMŽ, ako povedal kamarát prevádzkové náklady L5, L1 by som dal k náhrade osobám èo za tým stoja. Sú to úplné zbytoèné a neefektívne linky! A potom sa èuduj svetu, že je aj cestovne drahšie a pritom SADka ma cestovne lacnejšie od km. Tiež by aj mòa zaujímal postoj dopravného podniku ako sa budú mať na tom ceny cestovného po zavedení eura. Lebo ak mám dostať pokutu za to že si zabudnem alebo nestihnem oznaèiť èipovú kartu kde mam napr. ešte 60 jázd na mesiac, tak urèite nebudem vláèiť zo sebou potom ani fúrik eurominci a cely DPMŽ sa može strèiť zo svojou podnikovou štruktúrou. Keby sa tak skôr zameral dopravný podnik na to, ako prilákať nových cestujúcich. Napríklad rôznymi ale predovšetkým èastejšími akciami a z¾avami pre urèite skupiny alebo dni v roku. A neberte to , že niekoho pouèujem alebo kritizujem. ide len o príspevok, teda postoj ako to vidím ja. ?
Vladimír:
!!!
Z dôvodu rekonštrukcie záseku bude od 16.7.2008 zastávka MHD „Štefánikovo námestie“ posunutá v smere ku autobusovému nástupišťa cca 150 m.
Super! Ďakujem. ? Máš to u mňa..
?
To Ti tam kto vliezol do záberu na tom snímku č. 6..? ? Nemyslím tým ale personál vlaku.
Pre mňa osobne je najvydarenejšia 7-čka, z Budatínskej spojky. Škoda, že ešte niekto ďaľší nevyliezol na tú ružovo-šedú budovu v pozadí, tam postaviť statív.. ? Ale to by som už moc chcel, takže dík za toto, na revanš.. ? ?
Kedy ide 221 na GO dufam že je f poradi lebo by to potrebovala...vizera ako hrzavy panelak (bez výťahu)s tykadlami!!
Ako je to s cestovnymi poriadkami tie cez prazdniny platia iba po-pia a cez so-ne klasicky ako cez rok???to je nejaka hovadina lebo to tak asi je to je ale zmetok ?
... sorry, zabudol som si to najprv vyhľadať, je to pravda ?
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
toso0077
kolko je solo T-busov s predným displejom??? mne sa zda že su iba 2 chabe.... velice chabe
nebude nejaka reklama akoje v Bratislave little big city aj v Žiline napriklad ...