Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Schéma križovatky pri Váhostave, ktorá bola nakreslená Ing. Jurajom Popluhárom a medializovaná v Žilinskom večerníku. Či sa na projekte niečo odvtedy zmenilo, to už neviem posúdiť.

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=232
Dobrý den.

Kazde rano chodievam do prace a kazde poobedie z prace trolejbusom. No sok z toho ze sa ide zvysovat cestovne v Ziline na 17 korun neviem stale stravit a coraz viac ma zaraza toto zdrazenie, pretoze nedokazem v posledom case srsit chvalu na MHD v Ziline. Vymeskavaju spoje alebo uplne vynechaju a to mne ako cloveku, ktorý je na MHD momentalne odkazaný to robi znacne problemy. Ide sa zdraziet za to ze sa do prace niekedy ani nedopravim a ked vidim aj tu uroven toho vozidloveho parku tak ma to netesi. Od nedele premava aj Zlinsky vrak 245 a dufam, ze si niekto nemysli, ze je to riesenie. Toto smerovanie ma vôbec neupokojuje a kam ma toto spiet nech mi niekto vysvetlí...

Majte sa
Reakcia na: VLK #15244:
Veď ja som vyslovil na tomto fóre názor aby sa posilnila doprava na L2, chodila v čase špičky do Bytčice a v sedle a v SO a Ne by končila na Solinkách na Jaseňovej. Tým by
úplne bola nahradená L5.
Reakcia na: pavuk #15243:
práve preto ako aj z dôvodu, že L2 je plánovaná ako trolejbusová (vetva L5) by som ju viedol po smrekovej.... pravdou je, že Rajecká je obsluhovaná v súčasnosti jedinou linkou, ale týmto je obsluha podvojná... poprípade by som zahustil L2 na úkor L5 (aj tak idú častokrát podvojne - v L5 je 6 ľudí a v kĺbovom citelise sú štyria)....
Reakcia na: Miro #15234:
Na upresnenie: nebude sa v smere do centra dať odbočiť z privádzača na kruhový objazd a tým aj na Hliny.
Reakcia na: Miro #15234:
Prešiel som si všetky materiály (nákresy) o križovatke pri Váhostave, ale ani na jednom nie je zakreslená možnosť odbočenia z privádzača v smere do mesta na Hliny.
Takže je to 3:0 v prospech vedenia linky 2 po Rajeckej a cez Saleziánsku hore naspäť na zastávku Mostná. Ak máš nejaký iný konkrétny nákres kde by to bolo zakreslené tak uveď link.
Reakcia na: toso0077 #15232:
mladý,nikto nič neopravoval a ani nebude,nakolko citelis line,bočný displej n e m á.
Reakcia na: Jozef #15239:
Čo je na tom nátere iné, okrem toho, že mu strhli reklamu a nalepili logo?
Zlínsky trolejbus Škoda 15Tr s červeným náterom na linke č. 3 so žilinským #245.

http://zilina-gallery.sk/picture.php?/7325/category/200

a ten istý trolejbus v areáli DPMŽ ešte s pôvodným náterom:

http://zilina-gallery.sk/picture.php?/5503/category/472
Reakcia na: toso0077 #15237:
ešte keby to tam bolo napísané skutočne po slovensky, aj s mäkčeňmi a dĺžňami ...
no konečne sa uvedomily na obidvoch displejoch na trolejbusoch sa ukazuje dvojriadkový text slava DPMŽ konečne sa spametala až na to že na autobusoch to tak nieje škoda ale možno sa dočkame čo myslite?,
Možno ste si dnes už všimli, že na vonkajších displejoch trolejbusov sa začali zobrazovať dvojriadkové informácie. V prvom riadku svieti cieľ cesty (napr. "SOLINKY" alebo "VLČINCE") a v druhom riadku beží text s vynechaním východzej a konečnej pozície (napr. pri L5 "Hliny - Štúrovo nám. - Nemocnica" alebo pri L14 "ŽU - Solinky - Hliny - centrum - Košická").
Reakcia na: Miro #15234:


To z kruhového objazdu v smere do mesta na Rajeckú viem, ale
v smere z Bytčice na Hliny som si nie istý. Mám obrázok z Večerníka (nákresu) kde to chýbalo. Holt uvidíme........
Reakcia na: pavuk #15227:
Pokiaľ viem, tak pri Váhostave sa bude dať odbočiť z Rajeckej v smere od Bytčice doprava na kruhový objazd a teda aj na Hliny a z kruhového objazdu na Rajeckú v smere do mesta. Nebude sa dať odbočiť z Hlín na Rajeckú do smeru na Bytčicu.
opravili už konečne ten bočny displej na to dvojdverovom buse??
zmeni sa dizajn na žilinských liskoch alebo sa zmeni iba cena na lísku???? ?
Reakcia na: milan005 #15230:
Z ich pohľadu nevidím na tom nič nezvyklé. Celé Považie od Strečna až po Hlohovec leží na západnej časti územia Slovenska. U nás špecifikujeme Žilinu so širším okolím ako severozápadné Slovensko a Bratislava so širším okolím je ako juhozápadné Slovensko. Stáva sa, že niekedy niekto zaradí Žilinu geograficky na stredné Slovensko, ale to je už veľká chyba. Myslím si, že naši českí priatelia sa v tomto veľmi nepomýlili, lebo z ich pohľadu je Žilina, Trenčín, Trnava a Bratislava na západnej strane Slovenska.
Reakcia na: Mongolec #15229:
mas pravdu, blbo som precital, ale mi tam islo o to zapadoslovenske
Reakcia na: milan005 #15228:
Ja tam vidím "univerzitní". ?
Reakcia na: M #15226:
hned ten uvod je zaujimavy, "Zilina je univerzalne zapadoslovenske mesto":D

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.