Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Je to pravda, že z prevádzky v Chomutove sa má odkúpiť 15 Tr na náhradné diely?
Reakcia na: VLK #15725:
a u vodiča za 30 (či 35?) si kupovať nemienim... najmä je to blbé, ak je na zastávke automat (ako obvykle nikto tam nemá zmeniť)...
mňa osobne zaujíma, ako to bude s tou cenou lístka v € a ako to bude s automatmi.... teraz ma vytáča do bezvedomia, že automaty berú IBA presnú sumu, čo je pri našej super mega tarife bomba, nakoľko obvykle nemám v peňaženke dostatok drobných a automat, aj keď tam vhodím viac ako je treba i mince vyhodí von... ? takže ak mám pri sebe dve päťkoruny a jednu desinu, tak si musím kúpiť jeden za deväť a druhý za jedenásť, aby som nejaké lístky vôbec dostal... ? takže hoc aj si chcem zaplatiť cestovné, nemám šancu... nechcem vidieť, ako to bude v tých €... ?
Reakcia na: Andres28 #15720:
To píšeš ako recesiu alebo si sa nechal nachytať? Veď si tam prečítaj, že "10Tr hasn't ever been built " a že je to "photofiction" ?
kedy zas pribudnu nejake fotky lebo tu ak pribudnu tak to je zazrak!!!!
Legendárny Orient Express (VSOE) druhýkrát na Slovensku.
http://www.railpage.net/modules/news/article.php?storyid=1757 V tom článku sa nachádza aj akýsi itinerár prejazdu cez slovenské územie, približné časy prechodu medzi jednotlivými stanicami, takisto čas nevyhnutný na technické zastávky v jednotlivých staniciach a aj späť. V Žiline ho budete mať hneď dvakrát, pri ceste do Krakowa v sobotné dopoludnie na zriaďovacej stanici, následne ho vypravia cez budatínsku spojku na Kysuce a Skalité do PL. Druhýkrát ráno v utorok, keď budú robiť preprah. Čiže príležitostí na fotenie až-až.. ? Dúfam, že si nejako "efektívne" rozdelíte fotofleky a hodíte sem potom nejakú reportáž, mňa osobne by zaujímali nejaké snímky z peknej pozície prejazdu budatínskou spojkou. Vopred.. ?
Dnes som cestoval trolejbusom c.243 (L14) na Vlcince. 3-tie dvere od cela sa dost dlho otvarali. tak som si to zmeral. myslim, ze cas 13 sekund od jednej krajnej polohy po druhu si zasluzi zapis do Guinnessovej knihy rekordov...
Reakcia na: Valec #15717:
To je ono! Tieto vozy potrebuje DPMŽ ako soľ. Teraz všetky vozy z Ukrajiny (hádam ich je aspoň 10 -- pre L4/14 ? ) musíme odkúpiť.A žiadne 15Tr. Je to tak ako u Windowsu, vista je novšia, ale nie lepšia ako XP.
Reakcia na: petter #15712:
cestujuci nevedia citat snad?
Reakcia na: kubik #15713:
ty si zas az moc pasivny do certa.. prave politika moze za to ze DP je v stave v akom je
Reakcia na: Vladimír #15716:
Akože nie, však aj foto na internete nájdeš.
http://skoda10tr.narod.ru/ ?
Reakcia na: Andres28 #15715:
Nie, kĺbová verzia 9 Tr (označenie 10 Tr) sa nerealizovala.
Reakcia na: Vladimír #15710:
No veď práve, nám treba tie 9Tr-potrebujeme vozidlá, ktoré nepotrebujú veľkú údržbu, sú spoľahlivé a vydržia dlhé roky. Inak , existuje kĺbová verzia 9Tr?
to teda hej ale kde tu v EU je nejaky Van hool???a nočo ved namiesto toho by kupily zas niektore vyradene z Čiech
Reakcia na: tux #15698:
Kasli uz na tu politiku, clovece...my to neovplyvnime, je to mimo nas, tak co sa zbytocne tu rozhorcujes ? Ale keby miesto takychto striel radsej pritiahli nejaky starsi Van-Hool odniekial, veru, mala by aj 243 co robit teda 🙂
Neviem či ste si všimli že na niektorých cestovných poriadkoch na zastávkach je hore pondelok-piatok, dole sobota-nedela, na iných je hore pondelok-piatok, dole prázninový pondelok a piatok??? To cestujúcim iste pomáha :))
Reakcia na: MatusZA #15707:
dufam ze sa prevezies nejakou 9Tr, alebo aspon Saurerom.
Reakcia na: Andres28 #15708:
Na Kryme si 9 Tr-ky, ako podľa nich spoľahlivejšie trolejbusy, stále ponechávajú. Takže Žilina sa môže skôr zaujímať o ich 14 Tr-ky, ktoré sa tam vyraďujú.
Zdravim,

neviem, ci tu uz niekto pisal, ale vzhladom na ukotveny kurz slovenskej koruny voci euru a taktiez sucastnemu kurzu, ktory sa mu dost podoba (cca 30 korun za 1 euro) sa vynara vo mne otazka, ci sa dopravny podnik neunahlil v pripade upravy cestovneho, resp. zdrazenia papierovych listkov. Ak ceny papierovych listkov mali vychadzat z hodnot eurominci (1 euro, 0.5 eura atd), tak teraz sa ukazuje, ze zakladny listok by mal stat 15 korun a nie 17 korun, zlavneny listok zase 12 korun namiesto sucastnych 14tich, podobne je to aj s ostatnymi listkami. Zaujimalo by ma, preco dopravny podnik nepockal mesiac, dva, dokym nebude jasny presny kurz. Unahlene zvysenie cien mi pride ako zbytocne vyhananie cestujucich z mhd. Teraz som zvedavy ake stanovisko vyda dopravny podnik, ci zaciatkom dalsieho roka sa cestovne zlacnie (t.j. zo 17 korun na 15 , cize na 0.5 eura a podobne), alebo sa upravi podla sucastneho cennika (hodnota 17 sk ostane a len sa prepocita listok na 0.55, alebo na 0.57 eura). V mediach sa objavil clanok o hromadnom presune cestujucich z pouzivania papierovych listkov na cipove karty, co je sice pekne, ale zaujimalo by ma, ze kolko ludi, ktori predtym nejazdili mhd z istych dovodov si teraz zadovazili cipove karty koli tzv. vyhodnym cenam.

.
Ak majú t-busy byť opravované v ROŠEROe, to ich radšej môžeme rovno nechať rozpadnúť na cestách a začať skupovať 9Tr z Jalty ? A testovaných busov(t-busov), to sa skôr dočkáme apokalypsy ?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.