Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Adrian2 #16166:
Jééééj, konečne je tu, tá naša strela chomutovská. ? A to sa s vami stavím, že ju dajú na L4 alebo 14... ?
1. chápem že autobusy sú pridelene na určité linky... pravé preto sa čudujem prečo 09 je na linke 24
2. bočný displej na 23 je preč už veľmi dlho,,, reklamácia tak dlho netrvá ..sorry pravé som si uvedomil že som na Slovensku ,tak nič
Reakcia na: toso0077 #16165:
Načo dávať 09 na linku 24? Veď je to aj spolu s 08 voz linky 21. Prosím ťa, pochop už konečne, že v Žiline sú vozidlá pridelené a nebudú sa tak prehadzovať z linky na linku. Ale predstav si, som zo Strážova a na L24 som videl už všeliaké vozy, napríklad 01, 05, 07, 08, 09, 10, 24 a pod. A odkiaľ si nabral to, že 23 má odmontovaný bočný dispelj len tak aby tam nebol? To by jej namontovali držiak na plastovú tabuľu. Ona ho má určite len pokazený a bol odoslaný na reklamáciu.
Dnes v popoludňajších hodinách prechádzala Strážovom navagónovaná Škoda 15Tr #022 z Chomútova. Čoskoro sa jej dočkáme vo vozovni Kvačalova.
viem že viacerých poteším...1.na linke 24 nájsť 09 to som nezažil
2.na 23 stále neje bočný displej, nie sú s odstraňovaním bočných displejov nejaký trápny... najprv na Karosách 952 potom na Karose Citelis 18M a nakoniec zmizol aj z 23 ak to pôjde takto ďalej tak začnú bočne displeje miznúť aj z trolejbusov
?
Reakcia na: Adrian2 #16163:
Ja som len odpovedal na príspevok od mareka231, ktorý napísal: "Bratislava vyhlásila tender na kupu 400 nových autobusov. Toto je páni obnova. Viem, že stav vozidiel tam je diskutabilný, ale prajem to IRISBUSU."

A teraz už vážne end of OT.
Reakcia na: Solider #16162:
Pokiaľ chceš rozoberať pomery obnovy vozového parku DPB, skús s tým prejsť na bratislavskú sekciu iMHD.
Reakcia na: Adrian2 #16161:
Nie je reč o Žiline ? Je reč o Bratislave a tamojšej následnej obnove vozidlového parku.

Môj osobný pohľad na Citelisy (#blee) tu nebudem prezentovať. End of OT.
Reakcia na: Solider #16159:
Podľa môjho subjektívneho pohľadu by bolo omnoho vhodnejšie zakúpiť autobusy od Irisbusu. Predsa, v Žiline jazdia len od tohto výrobcu a nebolo by dobré navláčiť sem kopu iných značiek ako v Bratislave alebo Košiciach. Veľmi atraktívne mi pripadá trojdverový Crossway LE. Hodil by sa na linky 27, 29, 30 a pod. Neviem, čo máš proti dlhým Citelisom. Sú to celkom schopné vozy. Rada Euro 4 má zmenený systém točne a keď sa použije silný motor, je to celkom ideálne. A vlastne oni nemajú s Karosou už nič spoločné, robí to Irisbus Iveco v Taliansku a Francúzku.
Reakcia na: toso0077 #16155:
Neviem, či si si to nevšimol, ale 21 je pridelená na linku 24, tak ako aj busy 15 a 22 ak sa nemýlim. Čiže na tom kolečku linky 31 môžeš stretnúť aj tie dva menované. Všetky nízkopodlažné autobusy v Žiline sú pridelené na linkách, čiže na tých linkách, čo si spomínal sa môžu vyskytnúť jedine ojedinele - ak zvýši v garáži, alebo stiahnutím z inej linky. Nie som si istý, ale je pravdepodobné, že sa ukáže na MHD aj Citelis 18M. Uvidíme.
Reakcia na: marek231 #16156:
Hej, a kto vyrába Citelisy, keď nie bývalá Karosa? ? Ja by som síce najradšej videl v BA kĺbové Solarisy, ale poľská firma zrejme už nemá záujem ísť na slovenský trh, radšej bude riešiť solvetnejších zákazníkov.

Hej a keď sme ešte pri Irisbusoch, tak čo sa Ti na nich páči? Veľmi priestorný interiér? ?
Reakcia na: toso0077 #16155:
Stale žiješ v SCI-FI. Prosím ťa, ako je podla teba rozumne do terajších cestovných poriadkov zakomponovať aj prichod nizkopodlažného autobusu? Aký to ma zmysel? Myslíš, že babka dôchodkina bude čakať o hodinu dlhšie, aby sa jej lahšie nastupilo? Alebo prečo? Ak nemaš nad čím uvažovať, čo by malo rozumnejší charakter tak kašli na to. Nič iné neriešiš len to, kde a aký autobus ide alebo nejde.
Reakcia na: Valec #16153:
A ty si mysliš, že v Žiline je čo chvaliť? Na margo autobusov by som bol ešte ticho, no čo sa týka obnovi trolejbusového parku tak to si kopeme velmi hlboku jamu...
Reakcia na: Solider #16152:
Ak je pre teba Irisbus ešte stale Karosa, tak potom kto tu je na drogách naozaj neviem.
Nezaslúži si nizskopodlažný autobus aj linka 31, napríklad ten dvojdverový nizskopodlažný 21, viem že 21 do obeda je na linke 24 (aspoň v tedy ju stretávam) a čo poobede, kde je??? na 31 by sa šikla, tak isto ako aj iné nizkopodlažné . Na linkách 27 ,26 ,30 alebo na 29 stretnúť nizskopodlažný je rarita. Bolo by fajn, keby v cestovnom poriadku bolo vyznačene ,kedy nizkopodlažný autobus ide i keď viem, že s 7 autobusmi je to zložité (viem že ich mame 9 ale tie dve kĺbové jazdia zatiaľ iba pre KIU)
martin je na to s buducou obnovou este v pohode, lebo vozidla budu odchadzat postupne, kedze od roku 2003 boli ako tak kupovane nove. ale co taka PB? tam odidu vsetky vozidla naraz. ?
Reakcia na: marek231 #16149:
V Martine sa medzi rokmi 1992 a 2003 kúpili len 2 nové autobusy. (Porovnaj si to so Žilinou) Teraz musia doháňať zameškané. Som zvedavý, čo budeš na takúto obnovu vozidlového parku hovoriť za takých 10-12 rokov, keď sa všetky autobusy začnú naraz rozpadávať a peniaze na nové nebudú. Obdobná situácia je v BA, kde sa 10 rokov len generálkovalo a teraz nevieme čo skůr.

Žiline veľmi chválim priebežnú obnovu vozidlového parku (ktorá sa však tento rok žiaľ zastavila). Na komplexnú priebežnú obnovu treba ročne zakúpiť minimálne 3 autobusy a 3 trolejbusy, takže to, čo sme si dnes zameškali, bude treba v budúcnosti dobehnúť (tak ako aj v tom Martine).
Reakcia na: marek #16151:
Radšej SOR, ako 18M Irisbusy... SOR nie je nič moc, to viem aj ja, ale Karosu by som určite nepodporil ?
Reakcia na: Solider #16150:


SOR??? a ty na com slapes chlape??? SOR-ky su to najhorsie co moze dopravne podniky stretnut. hodnotim to ako cestujuci a mam info aj od vodicov, ktori jazdia v bratislave....

marek231:
obnova parku MHD v martine je ak si dobre pamatam podmienena kupou celej SAD zilina za "lacnejsi peniaz" s tym, ze zvysne financie sa naleju do novych vozidiel. a to sa deje v poslednych dvoch rokoch v celej zilinskej SADke. MHD v MT bude mat mozno nove vozidla, ale cestovne poriadky sa nemenili uz 15 rokov, mame X liniek a Y vysvetliviek. Vozidla chodia bud uplne plne alebo jedno za druhym poloprazdne...
Reakcia na: marek231 #16149:
Irisbusu?! Si na drogách? ? To už radšej ten SOR ?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.