Pripravuje sa spoločný predplatný lístok pre MHD a regionálne autobusy

Cestujúci v Trnave budú môcť s jedným lístkom cestovať nielen mestskými, ale aj prímestskými autobusmi.

Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj podpísali začiatkom marca tohto roka memorandum o spolupráci s cieľom spoločnej prípravy integrovaného dopravného systému v Trnave a Trnavskom kraji. Od roku 2022 je možné v rámci regionálnej autobusovej dopravy v Trnavskom kraji cestovať s jednotným predplatným cestovným lístkom autobusmi všetkých regionálnych dopravcov (Arriva Trnava, SKAND Skalica, SAD Dunajská Streda) v zakúpených zónach. Zaradením MHD Trnava do tohto systému bude možné s jedným predplatným lístkom využívať okrem regionálnych autobusov aj mestské autobusy. Cestujúci v Trnave tým získajú ďalšie možnosti cestovania v rámci mesta, predpokladá sa aj rozšírenie obsluhy zastávok v meste regionálnymi autobusmi a zlepšenie vzájomnej koordinácie spojov mestskej a prímestskej dopravy.

Pred zavedením spoločného predplatného cestovného lístka bude potrebné zjednotiť tarifné podmienky, vyriešiť technologické a administratívne záležitosti a realizovať informačnú kampaň pre cestujúcich. Presný termín zavedenia tohto lístka zatiaľ nebol stanovený.

Trnavský samosprávny kraj by v budúcnosti chcel prepojiť svoj integrovaný dopravný systém so susedným Integrovaným dopravným systémom v Bratislavskom kraji (IDS BK). V IDS BK je možné okrem predplatných cestovných lístkov využívať aj jednorazové cestovné lístky u všetkých zapojených dopravcov.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.