Septembrová akcia na ročné predplatné lístky na prímestské autobusy (16. – 22.9.2023)

Cestujúci využívajúci prímestskú dopravu budú môcť získať ročný lístok s veľkou zľavou.

Trnavský samosprávny kraj pripravuje počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra 2023 výrazné zľavy na ročné (365-dňové) predplatné cestovné lístky na prímestskú autobusovú dopravu s cieľom zatraktívnenia efektívnej mobility. Predplatné cestovné lístky (PCL) boli v Trnavskom kraji zavedené od januára 2023 a umožňujú neobmedzené cestovanie linkami zapojených dopravcov (Arriva Trnava, SAD Dunajská Streda, SKAND Skalica) počas ich platnosti v rámci zakúpených tarifných zón. PCL sú k dispozícii pre 1 až 9 tarifných zón, alebo ako celosieťové na 7, 30, 90 a 365 dní. Prvé zakúpenie PCL je potrebné realizovať na predajných miestach dopravcov, alebo cez internetový predaj.

V uvedenom termíne sa budú predávať všetky druhy celosieťových 365-dňových PCL (základný, zľavnený, prenosný) s výraznou zľavou oproti uvádzacím cenám pre rok 2023. Napr. 365-dňový celosieťový základný PCL bude počas akcie stáť 222 € namiesto 419,90 €. Zľavnený PCL bude ponúkaný za 111 € a presnosný PCL za 288 €.

„Téma tohtoročného Európskeho týždňa mobility hovorí o šetrení energie. Naším poslaním je investovať práve ušetrenú energiu našich obyvateľov do rozvoja udržateľnej mobility, či už formou výstavby cyklotrás alebo podporou verejnej hromadnej dopravy. V rámci blížiacej sa edície kampane sme sa rozhodli ponúknuť ročný sieťový predplatný cestovný lístok s takmer polovičnou zľavou v porovnaní s uvádzacími cenami, ktoré platia počas celého tohto roka. Ide o výhodu pre pravidelných cestujúcich, pričom naším cieľom je, aby ich počet po Európskom týždni mobility narástol,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.