Žlté vlaky z Bratislavy do Dunajskej Stredy a Komárna budú voziť cestujúcich zdarma (16.9.2017)

RegioJet sa túto sobotu po prvýkrát zapojí do národnej kampane Európsky týždeň mobility.

Žltý dopravca sa tento rok po prvýkrát zapojí do národnej kampane Európsky týždeň mobility a podporí iniciatívu ministerstva dopravy. Podujatie si dáva za cieľ predviesť verejnosti výhody bezpečnej a ekologickej formy dopravy oproti cestovaniu autom. RegioJet chce pri tejto príležitosti verejnosti predviesť výhody železničnej dopravy.

„RegioJet privítal iniciatívu ministerstva dopravy zvýšiť povedomie o cestovaní modernou ekologickou železnicou, a preto sme sa rozhodli do tohto projektu tiež zapojiť. Chceme, aby si mohol vyskúšať výhody cestovania vlakmi skutočne každý, a preto budeme celú sobotu 16. septembra 2017 voziť všetkých cestujúcich na najvyťaženejšej linke z Bratislavy cez Dunajskú Stredu do Komárna úplne zadarmo,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ spoločnosti RegioJet.

„Cestujúci si na stanici nemusia kupovať ani zháňať žiadne cestovné lístky. Nepotrebujú ani vodičský preukaz, stačí im len nasadnúť do žltého vlaku a odviezť sa. Všetky náklady spojené s touto osvetou cestovania verejnou dopravou pritom kompletne zaplatí RegioJet,“ dodáva Jančura.

Dopravca verí, že nápor cestujúcich túto sobotu zvládne. „Pripravujeme sa na extrémny nápor cestujúcich a preto v sobotu nasadíme do prevádzky všetky naše vozidlá. Prepravnú kapacitu vo vlakoch chceme až zdvojnásobiť, a preto budú premávať na drvivej väčšine spojov mimoriadne až dve spriahnuté súpravy“, doplnil Martin Žarnovický, koordinátor PR a komunikácie RegioJetu.

Práve linka BratislavaDunajská StredaKomárno je príkladom, kde železnica pritiahla v posledných rokoch milióny nových cestujúcich. Žlté vlaky na nej dokázali osloviť toľko nových cestujúcich z áut, že sa mu tu počet zákazníkov v posledných rokoch zvýšil až 3,5-násobne. Obyvatelia okolitých obcí dokonca každé ráno odparkujú auto pri najbližších železničných staniciach a ďalej do Bratislavy pokračujú vlakom, vďaka čomu odľahčili preťažené komunikácie do Bratislavy každodenne o tisíce áut, nehovoriac o uvoľnení množstva parkovacích miest v hlavnom meste.

V žltých vlakoch zdarma preveziete nielen seba, ale aj bicykel

V sobotu sa naskytuje jedinečná príležitosť urobiť si zdarma výlet napríklad do Komárna – mesta, ktoré leží na hranici dvoch štátov, či ďalších turistických oblastí na Podunajsku.

Európsky týždeň mobility však nie je iba o verejnej doprave, ale o zdieľaní všetkých foriem ekologickej alternatívnej dopravy, preto RegioJet bude vo svojich vlakoch po celú sobotu prevážať úplne zadarmo aj bicykle. S bicyklom tak môžete bez väčšej námahy navštíviť hlavné mesto alebo ísť na cyklistický výlet k ramenu Dunaja, či k Vodnému dielu Gabčíkovo.

RegioJet sa chce súčasne predviesť aj obyvateľom bratislavských mestských častí Podunajské Biskupice a Vrakuňa, v ktorých jeho vlaky tiež zastavujú. Ich obyvatelia majú možnosť využiť žlté vlaky pri cestovaní do centra mesta namiesto mestskej hromadnej dopravy a vyhnúť sa tak zápcham, ktoré sú pre tieto časti mesta typické. Vďaka tomu môžu každý deň ušetriť desiatky minút - cesta žltým vlakom z Podunajských Biskupíc a Vrakune na hlavnú stanicu totiž trvá len štvrť hodinu.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.