stare karosy je este to najmenej, horsie je to mnozstvo prejazdov...
-vcera v premavke po dlhom obdobi #85, konkretne na L2 som ju videl cca o pol 8 na stanici, teda domnievam sa ze zaskakovala za #41, ale dnes uz som videl 41 v premavke. a uplynule dni jazdila zaloha aj za #36 a to vozidlo #78. zeby sa zacali kazit B952?:)
-na #21 k oprave svetelnych tabul asi tak skoro nedojde lebo som si vsimol novo vyrobenej tabulky s napisom "Kubranská, námestie", ale aspon to stastie ze uz je vyznacene kam bus ide. a takisto dnes bola uz oznacena aj ranajsia L4.
-dnes na L11 spoj 13.43 od Maxu meskanie 13 minut, no hej na L11 sa obcas stane ale bus siel skoro prazdny a vodic isiel ako "na kravach" takze sa ani necudujem. na Saratovsku, ZS prisiel 14.18 cize s meskanim 15 min. a odtial vyrazil 14.20 na prejazd na Gen. Svobodu, cize na L3 kde ma ist 14.15 nabral meskanie uz z konecnej do 10 min.
Výdavky sa navyšujú
aj v oblasti školstva v súvislosti s novým školským zákonom,
rovnako aj dofinancovania straty MHD za rok 2007. Viac ako päť miliónov Sk (165 970 eur) poputuje na dofinancovanie
straty trenčianskej MHD. (Zdroj: Info, http://www.trencin.sk/tmp/asset_cache/link/0000026345/Infoweb18.pdf)
Akej straty? Cim bola sposobena? To nie je podstatne napisat? Ono ak mame dotovat tie stare Karosy, ktore jazdia este aj pocas vikendov sa ani necudujem. To je ta ich kvalitna preprava? Moderna a komfort? SAD ani nie je nutena hrat na efektivnost, kedze ma dotacie iste a vie si ich presadit.
S tymi dverami s tebou suhlasim. Aj ked nizkopodlazna cast je vedena uz od prednych dveri (ak myslime na spominany Citelis).
No ked vidim takmer zrekonstruovanu zastavku na Legionarskej, kde je vyskovy rozdiel medzi chodnikom a zastavkou takmer nulovy, tam velmi nepomoze ani NP bus. Ale o obmedzenosti kompetentnych som tu uz spominal.
áno, s tým možno len súhlasiť. A práve preto by bolo vhodné, aby sa do NP busov konečne dalo nastupovať všetkými dverami a aby sa nahradila nielen vyradená hramonika TN-758AM, ale aj predaná TN-759AM. (stav kĺbov oproti roku 2006: -1)
Dovolim si pripomenut, ze Citelisy su zastupcovia niecoho, co je bezne vsade v Europe. A to je bezbarierovost! Toto je nespochybnitelny fakt. Interier je mozno diskutabilny, ale vonkajsi dizajn je podla mna zvladnuty. Ak sa nemylim, ide o francuzku pracu. Tos, ja len tolko.
Ok, tak pardon. Lebo bolo to napísané takto, že "ľudia ktorí budú cestovať na lístky budú platiť o dačo viac" čiže to znelo blbo. Mali povedať, že ľudia s čip(k)ovými kartami budú cestovať so zľavou.
aj ja si myslím že MHD by malo zabezpečovať tak ,,,aby sa ludia netlačili cez predné dvere ,ale čo narobíš ,,,ked v BB je to tak isto ? bez uražky Trenčin ak vam pribudnú Crossway-e tak musím prísť na návštevu vlakom ?
Možno to pre teba bude šok, ale tým, že platíš mincami miesto čipovky SADke v skutočnosti život znepríjemnuješ. A ty si nepriplácaš, platíš normálne celé cestovné, to ľudia s čipovkami majú zľavu.
To čo robí SAD v Trenčíne je vrchol! ? Ja za to, že platím mincami a riadne platí a nejdem na čierno ešte musím doplácať, že nemám nejakú zasranú čipovú kartu a musím ešte priplatiť si za to, že mal toľko drzosti platiť mincami.
Inak nechápem ako si môžete hovoriť MHD keď lístky musia ľudia kupovať ako dobytok u šoféra. To nemôže byť po Trenčíne zopár automatov na lístky a po jednej predajni lístkov na Juhu, Sihoti a v centre? Zas by to potrebovalo označovače do busov ale fakt, to zdržovanie pri nákupe lístkov je čas, ktorý by sa dal ušetriť pri jazde MHD a ľudia by si lístky len označovali a nezdržovali vozidlo v jazde. Tak by trasy busov mohli trvať o 3 až 5min menej a nemusel by bus bežať na prázdno.
preco nie, ak na Hodzovej nestal na zastavke tak sa mohol dostatocne rozbehnut:D
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
neve22