Ahojte, od zajtra, teda 13.02.2023 dochádza v MHD Bratislava , pozor ešte raz Bratislava, k zmene . A to aj na autobusovú dopravu. link tu https://dpb.sk/sk/sprava/zmeny-v-mhd-od-13-februara-sa-v-bratislave-celoplosne-zavadzaju-zastavky-na-znamenie-a-upravuje-sa-premavka-vybranych-liniek
Cestujúci budú teda dávať znamenie o tom, že chcú zastaviť. Tí vonku i tí vo vnútri. Je to údajne z dôvodu šetrenia. Podľa mňa nastane skutočný chaos. Stanoviská verejnosti sú veru skôr záporné ako kladné. Koniec hlásenia.
Cestujúci budú teda dávať znamenie o tom, že chcú zastaviť. Tí vonku i tí vo vnútri. Je to údajne z dôvodu šetrenia. Podľa mňa nastane skutočný chaos. Stanoviská verejnosti sú veru skôr záporné ako kladné. Koniec hlásenia.
milan005
Tzn. ak z Juhu vyrazia 00(11), 15(22), 30(8), 45(1) naspäť pri Gymnáziu vytvoria zasa preklad 14(8), 31(1-bola o 2 min. posúvaná), 44(22), 59(11). Takže 11 s 22 si len vymenia poradie.
Večer je teda potrebný minimálny počet vozidiel a tiež je minimum hluchých miest v turnusových obehoch.
Počas pracovných dní je to ťažšie, keď namiesto L22 jazdí ešte jedna L8 - pri L8 už takéto prehodenie nie je možné.
A do toho sa pridáva ešte účelovosť mnohých spojov ako 21:12 L17 nočná do PP, 21:25 L1 nočná do oblasti Pod sokolicami, 21:50 L8 sestričky z Dolného Šianca ktoré sa menia skôr ako o 22:00. Po 22:00 sú to zasa konce poobedných zmien. Tiež je problém nastaviť večer preklad medzi L8 a 24 ak 24 má rešpektovať konce zmien v OZ Belá.
Cez víkend je napr. návoz nočnej do oblasti Pod sokolicami a PP zanedbaný a je dané prednosť intervalu.