Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Sieť liniek MHD Dolný Kubín
V Moskve dojazdili trolejbusy (výnimkou by mali byť linky 202 a 203 premavajúce z neďalekého mesta Chimki k stanici metra Planernaja a retrolinky z Komsomoľského námestia na Novorjazanskú ulicu) https://www.cs-dopravak.cz/v-moskve-skoncily-trolejbusy-zrizena-bude-jedna-retrolinka/
http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=16603&secid=1
Sieť liniek MHD Levice
Reakcia na: Matej M #5170:
Teraz si nie som úplne istý, ako si tu odpoveď myslel, ale... Ak ti chýba česká obdoba imhd.sk, kľudne na nej začni pracovať - myslím, že takéto oživenie českých dopraváckych vôd bude prínosom. 😉
Reakcia na: Dispecer #5169:
Nevidím na tom nič dobré.

Reakcia na: Matej M #5168:
Rozhodne som ich nechcel porovnávať, ale zo všetkých českých webov s touto tématikou, čo poznám, sú k imhd.sk oni asi najbližšie - i keď stále veľmi ďaleko.

Treba však poznamenať, že aj keď by sa nejaké paralely medzi týmito webmi našli, ich doterajšia cesta i smerovanie sú veľmi odlišné - a tak to je asi aj dobre.
Reakcia na: Dispecer #5163:
Po včerajšom pive s ľuďmi bezprostredne spätými s bmhd.cz sme sa jednoznačne zhodli, že tá stránka s imhd.sk nedokáže konkurovať jednak obsahom a predovšetkým tak ich (štandardnými) prispievateľmi, kedy niektorí z nich si svoje ultrasoviny identifikujú ako svoju sexuálnu orientáciu (viď odpor ku budúcej zastávke pred Moravsko-zemskou knihovnou).
Sieť liniek MHD Michalovce
Reakcia na: henko151 #5164:
Kombinácia šoto a nešoto zamerania je určite zaujímavá z hľadiska potenciálu vyrábať nových fanúšikov dopravy. Ale ako unikát vnímam skôr to, že permanentne prináša nové impulzy zo zahraničia, a to v prístupnej forme i v odbornejšej úrovni.

Na sezname, na rozdiel od systematického prístupu imhd a i evidencie, bohužiaľ badám nutkanie rozbiť národné zameranie zapisovaním každej somariny, čo kto videl na dovolenke v Grécku 😃 Aj keď stále to je lepšia platforma, než tri samostatné weby pre každé mesto, ako tomu u susedov bolo pred rozbehom seznamu.
Reakcia na: Dispecer #5163:
Áno, avšak tieto projekty sú len v tej “extra” časti podobné imhd.sk.

Myslím, že imhd.sk je unikát v tom, že sú tu aj info pre nešoto verejnosť. Taktiež tieto stránky sa viac-menej zaujímajú iba l vozidlá v CZ/SK
Reakcia na: lumbert #5162:
Plnohodnotný ekvivalent asi nie.

Niečo podobné však robia v Brne - bmhd.cz, pričom autori tejto stránky dokázali spojiť ďalších dopravákov z iných krajov pre projekt seznam-autobusu.cz a jej mladšiu slovenskú sestru evidencia-dopravcov.eu
Len tak pre zaujímavosť. Existuje nejaký český ekvivalent k slovenskému imhd?
Reakcia na: Dispecer #5160:
Realita v prímestskej doprave ďalej od hlavného mesta je ešte horšia. Rúška nasadené nesprávne má aj polovica cestujúcich, a takmer v každom autobuse s vyššími sedadlami sa nájde vzadu nejaký človek, ktorý si ho dá dole hneď ako sa usadí.

Žiaľ často k tomuto dochádza preto, lebo v horúčavách je v polovici klimatizovaných autobusov na Slovensku zle, lebo klíma nejde, lebo nemá údržbu, Pišta šetrí naftu a pod.

Avšak v susednej Budapešti aj napriek tomu, že je to veľké mesto sa vo väčšine deje dej podobný naším prímestským busom. Paradoxom je, že aj napriek nie príliš veľkej disciplinovanosti maďarského národa, majú dnes počty nakazených v pomere na milión obyvateľov nižšie ako my. 😁
Na nosenie rúšok sa len hráme, trčiace nosy spod rúšok v MHD nikto nekontroluje
https://domov.sme.sk/c/22469300/koronavirus-na-slovensku-rusko-nosenie.html

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.