Reakcia na: theo #12975:
Prejavom všetkých snažení je aj tá doprava. Teda napríklad bezplatná MHD je v Komárne, Dunajská Streda, testovanie v neďalekom Púchove, Poprad a tak. Je tu však otázka prečo nesťažovať ekonomicky čudnými nápadmi cestujúcich - znižovanie výhodnosti cestovania a ako som už naznačil zdražovania cestovného, nič iné v tom nie je potrebné hľadať. Sám tvrdíš, že nárast vo verejnej doprave stagnuje. Veď Trenčín je malým mestom, i keď politicky nafúknutý, ako keby sa tu zrážali všetky druhy dopravy. Takže čo na koniec, národ slovenský nie je až taký hlúpy, ako si mnohí myslia. Žmýkať a žmýkať , rušiť a žmýkať občana - cestujúceho. Však, ale máme i nohy a predovšetkým rozum.
Jacob
Ako fakt ak toto prejde a bude len ten drahší tak to je pekné znevýhodňovanie. Lebo predsalen kto teraz ide bez prestupu aspoň ušetrí. Plus pri tom prestupnom dajme tomu 60 min. tak ten ja tam ani moc nevidím osobne význam okrem prestupu.
Úprimne fakt by sa človek hneval keby povedali rovno, že dražujú a nie takto špekulovať, že zrušiť jednorázový lístok a ponechať len drahšie a tým znevýhodniť niekoho kto ten lístok nepotrebuje a pritom vie, že nebude prestupovať a ten lístok mu bude nanič.
A ešte aj 0,10€ viac pri cez kartu a AŽ 0,20€ u vodiča je po pár jazdách je sila...
Ale keď inak sa nedá tak snáď sa tá MHD zlepší, lebo ak zoberiem z tarifného hľadiska MHD tak kedysi 0,60€ celý lístok, potom 0,80€ a teraz chcú pýtať 1,00€, čo je už pomaly o 100% viacej a pritom MHD je za mňa stále pre mňa nezaujímavá na využívanie a dosť slabá. Fajn, tento rok nový dopravca, nové autobusy, ALE treba už pomaličky prejsť na to hlavné... zlepšiť oblužnosť atď, zároveň nebolo by zlé do budúcna nakupovať aj nové autobusy, všade to tak robia, len v TN akosi pri starej SAD-ke sa tak nedialo, slabé alebo žiadne rozširovanie vozového parku čím sa tým pádom nedali posilniť linky/vytvoriť nové spoje nič proste. Fajn, je pravda, že problém bol hlavne mesto Trenčín, no som teraz zvedavý či v budúcnosti sa toto zmení príchodom nového dopravcu.