Reakcia na: draxter #16737:
A taký lístok z parkomatu by vodič označoval ručne alebo by platil už od nákupu na parkovisku? Predajných kanálov je dosť, aplikáciu môže mať vo vrecku asi tak 96% cestujúcich, kartu asi 99%, len dezoláti to musia odmietať, lebo ústavné právo na hotovosť.
draxter
Úžerou je totiž ovplyvnenie slobodnej dispozícia s majetkom a chráni sa možnosť správneho rozhodovania v majetkových záležitostiach. Ide o každé zmluvné dojednanie, podľa ktorého zmluvná strana A, ťaží zo situácie slabosti B. A keďže kúpou lístka vzniká zmluva, o ničom inom sa ani netreba baviť.
Len o donútení platiť vybranou formou úhrady.