Reply on: capaCity #16729:
Jasné, lebo keby náhodou nevieš, automatov po meste je plná riť - na parkovanie. A prečo by nemohli predávať aj lístky? Nuž toto je to, na čo žiaľ vedenie nemyslí! Takže vôbec nesúhlasím, ešte by ich využitie stúplo. Je to o tom - hľadám, lebo chcem hladať, alebo nechcem. Žiaľ ak nechcem, tak mám dať podklady na výpočet. Nie sú. A teda ak je rozdiel medzi platbou BČK a PK odôvodnený vôbec nejakým číslom, potom ako to, že dnes najlacnejší spôsob - platba v hotovosti, je utláčaný. Žeby biznis operátora, banky? Už nie je rok 1998, a predajných miest tu je habadej, len sa nerozmýšľa a nechce sa.
draxter
Úžerou je totiž ovplyvnenie slobodnej dispozícia s majetkom a chráni sa možnosť správneho rozhodovania v majetkových záležitostiach. Ide o každé zmluvné dojednanie, podľa ktorého zmluvná strana A, ťaží zo situácie slabosti B. A keďže kúpou lístka vzniká zmluva, o ničom inom sa ani netreba baviť.
Len o donútení platiť vybranou formou úhrady.