Reakcia na: draxter #14030:
Veď toto, vraj doplnkovy predaj v tarife. A kde teda kúpim v hotovosti základný lístok? Nikde. Takže buď porušenie cl.39a Ústavy, alebo diskriminácia alebo zdieranie. Plus absencia zákonného dôvodu pre určenie sumy 2€, ako píše draxter. Kolegovia od fachu mi dávajú za pravdu. Toto TN nezvládol a asi to neskončí len takto. Inak dvihnúť ceny od 1.7. a reformu od 1.9., to je riadna chobotina. Toto dokáže ozaj len ignorant a človek, čo vodu káže a víno pije. A ešte naše úžasné zastupiteľstvo....jdu blejt.
henko151
Mne sa páči brnenský systém, že keď cestujúci nechce riešiť platnosť cestovného lístka tak sa zakaždým pípa, ale ak vie koľko bude cestovať, tak si vie zakúpiť aj konkrétny cestovný lístok a nemusí sa zakaždým tapovať.
Podľa mňa budúcnosť PCLiek je mať ich zakúpené ako predplatné cez platobnú kartu (dnes bežne Spotify, Netflix a pod.), avšak v doprave toto riešenie ešte vôbec nie je rozšírené. Viem, že tak funguje Deutschlandticket zakúpený cez MoPla, ale inde som toto riešenie zatiaľ nevidel.