Prechod na virtuálne dopravné karty v MHD Zvolen (do 30.9.2024)

Plastové čipové karty SAD Zvolen si cestujúci môžu dať priradiť k novej virtuálnej karte v dopravnej kancelárii.

Dopravca SAD Zvolen informoval, že prechádza na nový systém virtuálnych dopravných kariet, čo si vyžaduje úpravu už vydaných plastových dopravných kariet, ktoré cestujúci používajú v MHD Zvolen.

Cestujúci, ktorí takúto dopravnú kartu používajú, by mali do 30. septembra 2024 navštíviť dopravnú kanceláriu SAD Zvolen na autobusovej stanici, kde im budú informácie z plastovej karty prenesené na novú virtuálnu dopravnú kartu (= vytvorenie zákazníckeho účtu). Po 30. septembri 2024 nebude možné neprenesené plastové karty používať na linkách MHD Zvolen.

Cestujúci, ktorí ešte nemajú dopravnú kartu, si môžu novú virtuálnu dopravnú kartu pre MHD Zvolen zaobstarať registráciou v internetovom predaji SAD Zvolen. Pri registrácii je potrebné do systému vložiť naskenovaný doklad totožnosti a v prípade nároku na zľavu aj aktuálnu fotografiu tváre a doklad preukazujúci nárok na zľavu.

Virtuálna dopravná karta bude vo vozidlách MHD identifikovaná prostredníctvom fyzického identifikátora, ktorým môže byť plastová dopravná karta (po úprave v dopravnej kancelárii), banková karta (aj s ňou spárované NFC zariadenia), ISIC karta, alebo QR kód. Priradenie identifikátora k virtuálnej karte je možné cez internetový systém, alebo v dopravnej kancelárii SAD Zvolen. Priradenie bankovej karty je možné len v dopravnej kancelárii.

S virtuálnou dopravnou kartou môžu cestujúci využívať aj nákup predplatných cestovných lístkov a dobíjanie kreditu cez internetový predaj SAD Zvolen.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.