Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Dispecer #1689:
aj mne sa vidí.

PS: už sa ohľadne rušenia vlakov do Lomnice niečo deje v PP, KK a okolí?
Reakcia na: Kotatko #1688:
Nevyplýva táto požiadavka z novej zmluvy/dodatkov medzi PSK a dopravcami?
Reakcia na: milanko79 #1685:
Tabuľu na Novoplan PMC-12 je technicky možné inštalovať - vozidlá SAD Prešov, SAD Lučenec, SAD Žilina a aj minimálne jeden Novoplan SAD Poprad elektronické tabule mali. Skôr si myslím, že záleží na požiadavkách objednávateľa dopravy. V poslednom čase pozorujem, že okrem Popradu aj v Humennom dodatočne inštalujú tabule na niektoré vozidlá, s ktorými sa pravdepodobne počíta na ďalšie obdobie.
Reakcia na: milanko79 #1685:
Troligy sú už len na "dožitie", do nich sa už neoplatí montovať žiadne LED panely. Je pravda, že niektoré lepšie kúsky LED panely ešte dostali, ale do ostatných je to naozaj zbytočné. Inak, onedlho vybehne na cesty pod Tatry aj zopár Crosswayov zo Slovak Lines.
Na vozidlách SAD PP a aj HE som si všimol taký zvláštny jav - namiesto LED panelu majú vždy len nejakú tabuľku alebo zdrap papiera. Je to hlavne na Novoplanoch, niektorých SORkách a Troligách. Popri tom napríklad tie Fenixy alebo Pegasusy majú hore výrez na LED tabuľu (na SOR a Novoplane tam nie sú ani tie). Je tam nejaký problém s inštaláciou tých tabúľ, v garáži Mariana Troligu tam nedali zdroj na elektrinu alebo kde je problém?
Reakcia na: kvorka #1683:
Otazkou je, ako dlho po volbach to bude vzhladom na aktualny vyvoj udrzatelne.
Super nápad s tou MHD gratis/symbolický poplatok. Len by ešte bolo teba cez víkend spojenie Juh - centrum 15-20 celodenne.
Reakcia na: milanko79 #1680:
Vozidlá? Ja viem len o košickej 5401, na ktorej sa robila "generálka" v súvislosti s prechodom časti výroby do Levoče. Opakovalo sa to ešte niekedy?

Osobne by som za stiahnutím Trolíg veľkú vedu nehľadal. Proste mesto nechce Troligy a chce Mercedesy, tak sa nakúpili Mercedesy a Troligy sa stiahli. O ich technickom stave sa povrávalo všeličo, ale neviem či to naozaj hralo nejakú rolu.
Reakcia na: Viko #1679:
Ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadril. Narážal som konkrétne na tie vozidlá, ktoré si Troliga vzal naspäť. Novoplan totiž svojho času takto bral vozidlá späť aby sa z nich spravila lepšia technická dokumentácia.
Reakcia na: milanko79 #1678:
Ohľadom výrobcu som ti predsa už minule písal, že výroba je oficiálne pozastavená a niet toho, kto by na tom chcel niečo meniť.
https://evidencia-dopravcov.eu/voz/22959
Vedel by niekto čo za poruchu má tento voz? Relatívne nový NP bus stojí 2 roky zatiaľ čo jazdia 13 ročné LE vraždy od bryndziarov.
https://evidencia-dopravcov.eu/voz/21600
A tento snáď pol miliónový elektrobus to isté.
Viem že to nie sú zrovna výkriky najmodernejšej techniky a najvyššej kvality no čo to radšej opraviť a predať, načo to má stáť nepojazdné? Na nejakých skibusoch a NADkách by to využitie našlo.
A ak by niekto ešte vedel, tak aké sú plány s autobusmi, ktoré boli vrátené výrobcovi? Robí sa z nich technická dokumentácia, stojí to alebo to idú zošrotovať? Celkom by ma zaujímalo ako dopadol tento "výrobca"...síce on vlastne dopadol doslova 😂
Reakcia na: Dispecer #1674:
Sťažovateľ mal skočiť do električky a nemusel platiť za parkovanie.
VIDEO: Nová električka by mohla spájať Tatranskú Lomnicu a Zakopané
POĽSKO/SLOVENSKO / Električka a zubačka vo Vysokých Tatrách spája viaceré tatranské osady. V čase jej stavby sa plánovalo, že by mala ísť až k poľským hraniciam. Teraz sa o tom opäť hovorí, aspoň za našou severnou hranicou. A cieľ by mal byť ešte o pár kilometrov ďalej.
https://www.noviny.sk/slovensko/656757-video-nova-elektricka-by-mohla-spajat-tatransku-lomnicu-a-zakopane

Podľa mňa by to bolo super, ak by sa SK a PL spojili TEŽ-kou... Len by to bolo sakra drahé.
Reakcia na: Dispecer #1674:
Momentálne asi niet inej cesty, ako regulovať prílev áut do Tatier.
(Bez ohľadu na miesto a cenník, ponosy na drahé tatranské parkovanie sa vyskytujú už aj zo dvadsať rokov😃 Že to je vôbec ešte zaujímavá téma pre noviny...)
V Tatrách zaplatíte za parkovanie po pol hodine aj desať eur, niektorým sa to zdá priveľa
Ešte vlani bolo parkovisko zadarmo.
https://spis.korzar.sme.sk/c/22824365/pridraha-prechadzka-za-styridsat-minut-parkovania-v-tatrach-zaplatil-desat-eur.html
Reakcia na: Dispecer #1672:
Načo sa vôbec hrajú na súťaženie, ak potom aj tak akceptujú, že celý objem odjazdí subdodávka? 😃

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.